Dzieci Nihila

Wstęp

Dzieci Nihila to organizacja, która wierzy w oczyszczający walor powodzi, i utrzymuje, że poprzez metamorficzne próby i klęski żywiołowe może zbudować wymarzoną utopię, oczyszczoną z dekadencji i ludzkiego zepsucia. To organizacja religijna wyspecjalizowana w wyinterpretowywaniu informacji o anomaliach na podstawie mitologii powodziowej. Jednakże nie powstrzymuje to kultu przed wyznawaniem innych spowitych mgłą tajemnicy wierzeń związanych z anomaliami. Dzieci Nihila funkcjonują jako religia dominująca i nierzadko absorbująca inne kulty zarówno w drodze przymusowego nawracania, jak i poprzez działalność dyplomatyczną.

Wszyscy kultyści wyznają dwa podstawowe dogmaty. Pierwszy: Nihil jest duchowym stanem transcendencji oraz bóstwem skupionym na koncepcjach unicestwienia i nicości. Drugi: iż oni sami są ledwie naczyniami, które poprzez nieprzerwaną służbę Nihilowi i ascetyczne życie będą mogli zjednoczyć się ze swoim bogiem. Wierzą oni, że gdy wszystkie sekty zjednoczą się pod ich sztandarem, będą mogli w końcu wskrzesić z głębin Martwe Słońce, jeden z aspektów Nihila, który poprowadzi ich ku wywołaniu ostatniej apokryficznej powodzi.

Istnieje wiele sekt Dzieci Nihila, które niekiedy spierają się w czasie religijnych schizm z uwagi na sprzeczne przekonania.

Powiązana dokumentacja:

Powiązane obiekty RPC:

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.