Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1 z 212następna »
Re: Dziennik tłumaczeń przez SharhaSharha, 13 Jan 2019 20:14
Atrybucja
SharhaSharha 13 Jan 2019 20:13
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-✋-J

Niniejsze tłumaczenie powstało na podstawie utworu RPC-✋-J autorstwa CaptainFormidableCaptainFormidable.

Atrybucja przez SharhaSharha, 13 Jan 2019 20:13
Re: Cześć!
SharhaSharha 13 Jan 2019 19:06
w dyskusji Ogólne / Hej! » Cześć!

Witaj, Raiderz.

Miło mi Cię powitać w naszych czterech progach. Mam nadzieję, że uda Ci się przełamać tamtą passę — co prawda krytyka jest konieczna, ale koniec końców też pomocna autorowi, bo nawet jeśli nie wskaże bezpośrednio, jak „naprawić” utwór, to z pewnością pokaże, jakie są oczekiwania społeczności względem zarówno treści, jak i formy. Na tę chwilę wszyscy zaczynaliśmy w SCP, więc chyba stosowne jest, bym dodał: „Witaj w klubie!”. :)

A i chętnie dowiem się, co ukrywasz w szufladzie, bo, szczerze mówiąc, stare pomysły często zaskakują mnie tym, jak sporo można z nich odzyskać i przekuć coś zdecydowanie zasługującego na publikację — mówię to jako czytelnik, który na SCP kilka razy miał przyjemność czytać „zmodernizowany” utwór wstawiony przez osobę piszącą wcześniej do szuflady.

Co do piwa: ostatnio uwarzyłem (z ekstraktów, bo nie jestem jeszcze takim kozakiem, by zacierać :)) warkę nowozelandzkiego ale, które teraz sobie leżakuje, więc chętnie wymienię się doświadczeniami.

Do przeczytania! :)

PS Tylko daję znać, że z uwagi na słowo „raid” w Twoim nicku niektóre osoby mogą go mylnie interpretować.

Re: Cześć! przez SharhaSharha, 13 Jan 2019 19:06
Cześć!
RaiderzRaiderz 13 Jan 2019 15:48
w dyskusji Ogólne / Hej! » Cześć!

Cześć! Jestem Leszek. Dawno temu zarejestrowałem się na SCP, ale niczego nie wrzuciłem, oprócz linku do sandboxa, który został nieźle skrytykowany. :P

Uwielbiam pisać do szuflady, szczególnie horror, ale jak dotąd nie miałem szczęścia w publikacjach. Prywatnie spełniam się jako browarnik. :)

Mam nadzieję, że na tym portalu uda mi się przełamać słabą passę związaną z publikacją opowiadań.

Cześć! przez RaiderzRaiderz, 13 Jan 2019 15:48
Re: Dziennik tłumaczeń przez SharhaSharha, 13 Jan 2019 03:26
Atrybucja
SharhaSharha 13 Jan 2019 03:20
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-807-J

Niniejsze tłumaczenie powstało na podstawie utworu RPC-807-J autorstwa Ed Jay LingerEd Jay Linger.


Notka od tłumacza: Obiekt ten ma szczególne znaczenie dla filii matczynej, ponieważ (w szczególności na początku) cierpiała ona tzw. brigading, czyli masowe, złośliwe zwoływanie się osób, które uczulone były na samo to, że Autorytet istnieje, by gromadnie zaniżać oceny artykułów. Ocena negatywna to tzw. downvote (między innymi dlatego też postanowiłem nie tłumaczyć tamtego skrótowca).

Jako że wiele tych osób prawdopodobnie pochodziło z SCP-Wiki.net (mamy z nimi porozumienie, że sankcjonujemy wszelki brigading) i miało tam własne konta, tworzyli oni często tzw. pacynki (duplikaty kont mające inną nazwę), logowali się na stronie Autorytetu i, jak leci, minusowali (albo downvote'owali), a potem usuwali swoje pacynki, pozostawiając po sobie niesławną buźkę (uwidocznioną na dołączonym obrazku) wraz z wikidotową informacją: „(account deleted)” (tu zaś nawiązanie pojawia się w tytuliku raportu).

Można prześledzić dzisiejsze angielskie raporty i często widać, że najniższe noty dane zostały właśnie przez tych smutnych ludzi. Wspomniana w utworze modernizacja polegała na przesiadce z escepowego systemu +/– na ocenę w skali pięciogwiazdkowej, co zmniejszyło dolegliwości powodowane przez obiekt (account deleted).

Atrybucja przez SharhaSharha, 13 Jan 2019 03:20
Re: Dziennik tłumaczeń przez PlatnickiPlatnicki, 12 Jan 2019 20:34
Atrybucja
PlatnickiPlatnicki 12 Jan 2019 14:56
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-067

Niniejsze tłumaczenie powstało na podstawie utworu RPC-067 autorstwa Ayylmao0Ayylmao0.

Atrybucja przez PlatnickiPlatnicki, 12 Jan 2019 14:56

RPC-067 (Przydałby się chyba jednak jakiś konkretny format wstawiania tu wpisów :P)

Re: Dziennik tłumaczeń w toku przez PlatnickiPlatnicki, 12 Jan 2019 11:16
Re: Dobry czy coś
Samuel BSamuel B 12 Jan 2019 00:06
w dyskusji Ogólne / Hej! » Dobry czy coś

Witam nowego członka naszej małej społeczności! Pamiętam czasy, jak poznawałem Fundację.

Najpierw było to przez raporty, przez które nie byłem pewien, czy to wszystko naprawdę jest fikcją, a potem poprzez dołączenie do SCP-PL, gdzie zacząłem pisać i uczestniczyć w życiu społeczności. Chociaż Twoje semi-aktywny to chyba trafniejsze określenie =). Muszę przyznać, że RPC ponownie zapewnia mi tę PRAWIE tę samą frajdę. Prawie, bo już wiem, jak to wszystko funkcjonuje i że nie jest to żadna teoria spiskowa come true.

Osobiście zamierzam dokonać za chwilę kilku pomniejszych wkładów w obiekty anomalne, zjawiska i lokacje. Polecam jako szybki środek na oswojenie się z naszą stroną i - jak sharha powiedział - śmiało zadawaj pytania.

Peace.

Re: Dobry czy coś przez Samuel BSamuel B, 12 Jan 2019 00:06
Re: Dobry czy coś
SharhaSharha 11 Jan 2019 22:07
w dyskusji Ogólne / Hej! » Dobry czy coś

Hej!

Ja i Samuel, który zarejestrował się wczoraj, przez długi czas również pisaliśmy dla Polskiej Filii Fundacji SCP, więc dobrze rozumiem, co masz na myśli przez sito krytyki. :) Obecnie, jak zapewne widać, nasza społeczność jest maleńka i w kilku miejscach znajdują się nieprzetłumaczone fragmenty i innego rodzaju luki, które w wolnym czasie staramy się łatać.

Jako członek SCP-PL pewnie doskonale wiesz, gdzie znaleźć więcej informacji o Autorytecie (mamy bowiem dosyć podobną strukturę), ale w razie wszelkich wątpliwości nie omieszkaj się pytać — jest to o tyle ważne, że jako nowa strona (istniejemy od Wigilii, a oni od bodajże połowy lipca) na bieżąco różne rzeczy zmieniamy (choćby zdezaktualizowane poświadczenia bezpieczeństwa).

Nowością może być to, że mamy centralny kanon (i uniwersum odseparowane od Fundacyjnego), sandbox zespolony ze stroną główną, podział organizacji na dywizje, odpowiednik Fundacyjnych MFO (MDU), zupełnie odmienne GoI i PoI czy korzystamy z innego formatu, ale różnic jest o wiele więcej, więc sugeruję w wolnym czasie poszwendać się po stronie i zobaczyć co jak działa.

Do przeczytania! :)

Re: Dobry czy coś przez SharhaSharha, 11 Jan 2019 22:07
Dobry czy coś
PlatnickiPlatnicki 11 Jan 2019 21:19
w dyskusji Ogólne / Hej! » Dobry czy coś

Hej?
Witam czy coś. Trafiłem tu szukając informacji o Authority. Dosyć się dziwiłem, po zdobyciu wiedzy o tym że istnieje świeża polska filia. Od jakiegoś roku jestem semi-akytywnym użytkownikiem Polskiej Filii SCP (niech o mojej aktywności świadczy to że napisałem tylko jeden raport, który przeszedł przez sito krytyki :P). Zawitałem tutaj, żeby spróbować czegoś nowego.
Dobranoc.

Dobry czy coś przez PlatnickiPlatnicki, 11 Jan 2019 21:19

W miejscu tym możemy wskazywać, co aktualnie tłumaczymy, by uprzedzić o tym innych chętnych do przekładu, a także w celu informowania społeczności o tym, co wkrótce ma się pojawić.

Proszę w osobnym poście według dowolnego formatu rejestrować takie utwory i uszanować to, że ktoś inny daną pracę tłumaczy. Dajmy na to, że od chwili ogłoszenia tłumaczenia w toku mamy tydzień na jego ukończenie, a potem możliwość jednokrotnego ponownie tygodniowego przedłużenia tłumaczenia. W razie kolejnego opóźnienia proszę o wykreślanie zaległych wpisów. Podobnie w przypadku opublikowania tłumaczenia — proszę o wykreślenie nieaktualnych wpisów.

W razie podjęcia się tłumaczenia kilku wpisów naraz proszę o każdy wpis w osobnym poście, żeby łatwiej było ustalić, w jakim dniu jaki wpis został wstawiony do dziennika.

Można skorzystać z następującego formatu.

[http://rpc-wiki.net/XXX Anglojęzyczny tytuł utworu]

Dziennik tłumaczeń w toku przez SharhaSharha, 11 Jan 2019 00:55
SharhaSharha 11 Jan 2019 00:09
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-PL-002

Aktualizacja z 14.01: Zmiany wprowadzone.


Dzięki za piątkę! :D

przez SharhaSharha, 11 Jan 2019 00:09
5
Samuel BSamuel B 10 Jan 2019 23:19
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-PL-002

Wystawiam ocenę 5, bardzo dobrą. =)

Co do formy mam jedną uwagę: czy tamta tabelka jest konieczna? Myślę, że można by nieco uczytelnić i tak złożony tekst poprzez wpojenie treści z niej do reszty opisu. Zastanów się nad tym, ok?

002 podoba mi się przede wszystkim na ogrom sytuacji. Dawniej na SCP byliśmy na ogół ograniczeni do działania w granicach RP, co siłą rzeczy uniemożliwiało tworzenie szerzej zakrojonych anomalii. Kolejnym powodem mojej takiej, a nie innej oceny, jest, że obiekt oddziałuje świetnie na moją wyobraźnię. Paląc papierosa na moim zaśnieżonym balkonie, wyobrażam sobie śmigające nad głową światełka istniejące w tej samej rzeczywistości, lecz w zdecydowanie odmiennym, intrygującym wymiarze, ale prowadzi mnie do też do pytania.

Jak lightriderzy radzą sobie z chłodem panującym na wysokości prawie kilometra? Czy ten cały lightsec, wydający się dbać o bezpieczeństwo, nie powinien chociażby zalecać odpowiedniego ekwipunku w przypadku wybrania, dajmy na to, kursu arktycznego?

Co do olimpiady, bardzo mnie ona zaciekawiła (najbardziej biurokraci, o których trafnie napisałeś wystarczająco dużo i zarazem mało, by człowiek chciał wiedzieć więcej, budząc naturalne zaintrygowanie) i myślę, że można by w formie przypisu dać przykład tego, jak to wygląda w praktyce.

Ostatnia rzecz: nie bardzo rozumiem, dlaczego Autorytet jest zmuszony współpracować z Lightline. Ok, nie możemy zrozumieć technologii, ale czy zatrzymanie wszystkich "klientów" Lightline nie byłoby wystarczającą presją, by tamta organizacja wyłożyła karty na stół?

5 przez Samuel BSamuel B, 10 Jan 2019 23:19
Re: Dziennik publikacji przez SharhaSharha, 10 Jan 2019 22:42
Atrybucja
SharhaSharha 10 Jan 2019 22:41
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-PL-002

Wykorzystane w raporcie obrazki znajdują się w domenie publicznej i zostały przeze mnie pobrane ze strony pexels.com, a następnie zmodyfikowane.

Atrybucja przez SharhaSharha, 10 Jan 2019 22:41
Re: Dziennik tłumaczeń przez SharhaSharha, 10 Jan 2019 05:11
Re: Hejka
SharhaSharha 09 Jan 2019 23:47
w dyskusji Ogólne / Hej! » Hejka

Cześć, Samuel! Miło mi cię powitać po raz dwudziesty na nowej stronie. Dzięki, że przyjąłeś moje zaproszenie, bo, jak napisałeś, budowanie społeczności rzeczą łatwą nie jest i kto tego nie zrobił, ten może się co najwyżej domyślać. Niemniej jako świetny pisarz będziesz niesamowitą i, dobrze wiem, cenną częścią naszej społeczności.

A jeszcze co do starej gwardii: prowadzę ostatnio rozmowy z Jamesem i, choć nie chciałbym zapeszyć, powiedzmy, że istnieje cień szansy, iż także on wróci. Rozmawiam również z Mentorem, ale ponownie niestety nie mogę nic jeszcze potwierdzić.

Re: Hejka przez SharhaSharha, 09 Jan 2019 23:47
Hejka
Samuel BSamuel B 09 Jan 2019 23:26
w dyskusji Ogólne / Hej! » Hejka

Jestem Samuel B (tak, wiem, że jest to zapisane w nicku =)) i wcześniej byłem średnio-aktywnym, lecz zdecydowanie płodnym pisarzem w Polskiej Filii Fundacji SCP, do której dołączyłem w 2013 roku, opuściłem wraz z Sharhą w 2015 r. i na krótką chwilę wróciłem znów w 2016 r., by bodajże po miesiącu opuścić tamtą miejsce z kilku przyczyn, na których temat wolałbym się nie wypowiadać. Let the bygones be bygones. Or something like that…

Chwilka! Żeby nie było, że jest to jakaś shameless self-promotion! Chciałem zaznaczyć, że nie jest to mój pierwszy raz w raczkującej społeczności (obecnie duecie) pisarskiej i że doskonale wiem, jak dużo czasu i pracy wymaga zbudowanie tego, do czego wspólnie doprowadziliśmy niegdyś Polską Filię SCP. Wymaga to uczciwości, zdolności parcia na szkło, współpracy, dobrej organizacji oraz kontroli jakości. Jestem tu również z tego powodu, iż grafomania jest moim nałogiem, a obserwując upolitycznienie anglojęzycznej sceny SCP, nie widzę wśród tamtej społeczności siebie (nie mówię o Polskiej Filii — szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, jak dzisiaj tamten serwis sobie radzi i jakie są ich dzisiejsze standardy, ale też nie mam ochoty tego badać). Powrót do starego klimatu, skupienia na głębi merytorycznej oraz doskonaleniu warsztatu jest tym, co sprawia, że pomimo nawału pracy jestem gotów ponownie robić to, co kocham, a tym czymś jest bycie częścią i jednym z czynników rozwoju prawdziwie pisarskiej społeczności (obecnie duetu [sorry, Sharha] =)).

Do przeczytania!

Hejka przez Samuel BSamuel B, 09 Jan 2019 23:26
strona 1 z 212następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License