GRP-178 — „Pożeracze planet”

Pożeracze planet

tagshow

4 (1)

4 (1)

us.webp
lavamonster

GRP-178

gamma-black.webp

Galaktyczna Rejestracja Podmiotu: 178

Klasa: Gamma-Czarny

Zagrożenia: Zagrożenie agresją, zagrożenie balistyczne, zagrożenie ekologiczne, zagrożenie grupowe, zagrożenie świadomością, zagrożenie temperaturowe

Właściwości dodatkowe: Tytaniczny

Protokoły Przechowalnicze: W okresie zapisywania niniejszych informacji GRP-178 uznawany jest za zagrożenie klasy V. Wszystkim kapitanom GRPC zakazuje się naruszania objętych kwarantanną przestrzeni ECHO-8, zwłaszcza na światach zainfekowanych przez GRP-178. Jeżeli kontakt jest nieunikniony, zespoły powinny wykorzystać standardowe blastery kriogeniczne klasy IV celem utrudnienia GRP-178 rozrostu.

Fragmenty asteroid, w których odkryto GRP-178, należy zniszczyć z wykorzystaniem pocisków z głowicami jądrowymi.

Opis: Każda instancja GRP-178 to amorficzny ekstremofil pozaziemski. Istoty te nie są znane pod względem biologicznym ze względu na ich wrogość. Wiadomo, że emitują skrajne dawki ciepła, dzięki czemu przypominają lawę. GRP-178 to zręczne drapieżniki wykazujące tendencję do atakowania wszelkich form życia, w tym ludzi czy rośliny. Ofiary zwykle ulegają całkowitemu spaleniu przez kontakt fizyczny z GRP-178.

Najbardziej niepokojącą właściwością anomalną GRP-178 jest zdolność instancji do gwałtownego zwiększania masy ciała poprzez roztapianie ciał stałych na poziomie molekularnym, niezależnie od tego, czy są organiczne, a następnie ich absorbowanie. Szacunki wskazują, że pojedyczny osobnik GRP-178 jest w stanie podwoić swój pierwotny rozmiar w ciągu 24 godzin. Większe instancje rozrastają się w przyspieszonym tempie zależnym od ich pierwotnej biomasy. Szacuje się, że jedna niekontrolowana instancja GRP-178 jest w stanie całkowicie zatopić planetę do miesiąca.

Instancja GRP-178 reprodukuje się poprzez podział komórkowy, rozdzielając się na dwie mniejsze o rozmiarze połowicznym względem pierwotnej. Jednakże ze względu na uwarunkowania biochemiczne GRP-178 badania tego, jak istoty te funkcjonują pod względem biologicznym, są niemożliwe.

Informacje uzyskane z GRPC wskazują, że GRP-178 to drapieżnik poszukujący planet jako miejsc do swojej reprodukcji. W razie rozrostu instancji i całkowitego pokrycia powierzchni planety GRP-178 osiągają fazę 2. procesu swej reprodukcji, podczas której planeta w nieznany sposób nagle ulega wybuchowi1. Instancje GRP-178 na powierzchni mogą przytwierdzić się do fragmentów asteroid powstałych w wyniku wybuchu. Osobniki GRP-178 znajdujące się na asteroidach w tej fazie zapewne osiągają stan zahibernowania, dopóki asteroidy nie rozbiją się na innych planetach.

medium.jpg

Planeta zanurzona w GRP-178. Fotografię dostarczyło GRPC.

Odkrycie: GRP-178 został odkryte podczas rutynowej obserwacji TRAPPIST-1f2 oraz Salkajów3, obcego gatunku natywnego. Zaobserwowano wylądowanie instancji GRP-178 na TRAPPIST-1f, skutkujące ogłoszeniem globalnego kryzysu przez przywódców Salkajów.

Po uzyskaniu zgody przywódcy GD-Xeno, Lucasa Farvalda, GRPC wykorzystało kriogeniczne działa celem spowolnienia rozrostu GRP-178. Zadysponowano zespół specjalistów z zakresu ksenopsychologii celem nawiązania komunikacji z przywódcami Salkajów.

Pomimo niechęci okazywanej przez większość liderów Salkajów, wywołanej głównie barierą językową, zdołano nawiązać kontakt z wykorzystaniem rysunków tworzonych przez Salkajów4. Podczas pierwszej ewakuacji GRP-178 zdołały zatopić już 35% planety.

W okresie dwóch ostatnich ewakuacji GRP-178 zatopiły około 75% planety. Statki ewakuacyjne zostały zaatakowane przez GRP-178 w formie wystrzeliwania lawy. Pięć statków zostało trafionych. Wystrzelona lawa przeobraziła się w pomniejsze instancje GRP-178 usiłujące rozerwać kadłub statku i zaatakować jego załogę.

Doniesiono o łącznie 373 ofiarach, zarówno ludzkich, jak i salkajskich. Obserwacja planety TRAPPIST-1f po ewakuacji jej mieszkańców pozwoliła na odnotowanie wspomnianej zdolności GRP-178 do wywoływania nagłych wybuchów planet.

Log przesłuchania 178-1:

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.