PCAAO

PCAAO

Wstęp

PCAAO, obecnie paramilitarny gigant, powołany został w przededniu chińskiej wojny domowej. Zadaniem Ludowego Komitetu jest zabezpieczanie obiektów, lokacji oraz osób anomalnych mające znaczenie dla długiej historii Chin. Niegdyś czynienie operacyjnego użytku z tych anomalii było obowiązkiem specjalnego dyrektoriatu Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ChALW). Jednakże po nieumiejętnym i nieskutecznym wykorzystywaniu anomalii podczas wojny koreańskiej (co wywołało najbrutalniejszą i najskuteczniejszą w historii reakcję zwykle niedołężnej UNAAC) specjalny dyrektoriat CALW został skarcony, jego przywódca — aresztowany, a stosowane metody — uznane za powód do hańby. Wkrótce po tym kontrolę nad chińskim światem anomalii zaczęło przejmować PCAAO i stopniowo zastąpiło ono PLA w funkcji głównej agencji ds. anomalnych działającej z ramienia rządu chińskiego.

PCAAO, wspierane przez niezwykle potężną i coraz pewniejszą swoich możliwości Chińską Republikę Ludową jest cennym sojusznikiem i znaczącym przeciwnikiem. Rozwój ChRL wiązał się z rozszerzeniem terenowego zakresu działalności PCAAO w Azji i Afryce, co też spowodowało, że agencja ta dołączyła do globalnej społeczności anomalnej, mimo że równie prawdopodobna jest współpraca PCAAO z SBA w Nigerii, jak przeprowadzenie w tym czasie czasie brutalnego zamachu na zespół wykopaliskowy Autorytetu w Mongolii. Częstokroć Ludowy Komitet jednocześnie przeprowadza działania przyjazne, jak i antagonistyczne. U swoich fundamentów współczesny PCAAO jest rozdarte między docierającymi do niego sprzecznymi sygnałami, z których jeden pochodzi od międzynarodowej agencji służącej dla dobra ludzkości, a drugi — od rządu, który chce za wszelką cenę chronić ustrój i populację ChRL przed anomaliami, nierzadko szkodząc przy tym innym. Personelowi Autorytetu zaleca się traktować PCAAO z daleko idącą ostrożnością. Na ogół rzeczą trudną jest przewidzenie, czy Ludowy Komitet ma zamiar współpracować, czy w brutalny sposób zadbać o własny interes.

Powiązana dokumentacja:

Powiązane obiekty RPC:

RPC-041W razie konieczności zbić szybkę
RPC-084Porcelanowa plaga
RPC-666Bestia żadnego narodu

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.