Projekt „Niebieska księga”

Witaj w projekcie „Niebieska księga”, rekrucie. Jesteśmy najwybitniejszymi i najbardziej błyskotliwymi przedstawicielami ludzkości, a naszym zadaniem jest ochrona jej przed każdym bytem, który chciałby jej zaszkodzić. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, jakich potrzebujesz, by z powodzeniem pełnić swoją funkcję w naszej organizacji. Terra Invicta.
— Dowódca [UKRYTO]


Wprowadzenie


Z biurka Trygve Lie, Sekretarza Generalnego ONZ

small.jpg

W toku swoich dziejów ludzkość stawiła czoła niezliczonym zagrożeniom. Począwszy od bestii zza kolejnego wzgórza z czasów prehistorycznych, po monstra, które nie tak dawno jeszcze panoszyły się po Europie. Ludzkość przezwyciężyła wszystkie te wyzwania bez zawahania i raz po raz okazywała się zwycięzcą walki. Ludzkość musi być przygotowana na wszystkie problemy, z którym kiedyś może stawić czoła: począwszy od tych z najgłębszych głębin, a skończywszy na tych z najdalszych gwiazd. Idąc za tą myślą, Rada Bezpieczeństwa ONZ powołała Projekt „Niebieska księga”. Projekt ten pozwoli na ochronę ludzkości przed zagrożeniami wyłaniającymi się zza gwiazd czy z głębin. Projekt „Niebieska księga”, w którego ramach funkcjonuje Biuro Obrony Pozaziemskiej i Biuro Badań Naukowych, zapewni ludzkości bezpieczeństwo przed barbarzyńcami czającymi się u jej bram.

small.jpg


Węzły danych projektu


O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.