RPC-011

Szkocka jaskinia życzeń

tagshow

3.9 (7)

3.9 (7)

us.webp cn.webp audio.webp
Scotlandphotostock.webp

Panorama lokacji RPC-011.

alpha-white.webp

Rejestracja Porządku Centralnego: 011

Klasa: Alfa-Biały

Zagrożenia: Zagrożenie mnemoniczne, zagrożenie niemierzalne

Protokoły przechowalnicze: Z uwagi na wpływ RPC-011 na lokalny folklor i mitologię postanowiono uruchomić kontrolowaną przez Autorytet atrakcję turystyczną, pod nazwą „Clanyard Bay Phantom Piper Cave”.

Czynności służące przeciwdziałaniu niepożądanym zachowaniom sił zewnętrznych, takim jak turyści, pasjonaci teorii spiskowych czy organizacje świata anomalii, opisane są w pakiecie startowym, na stronie czwartej, w sekcji „Protokoły rozpraszania uwagi”, i składają się na nie m.in. losowe rozmieszczanie standardowych drzwi przechowalniczych klasy przemysłowej, odmowa udzielania odpowiedzi (i zalecenie okazywania podejrzliwości) w razie zadawania pracownikom określonych pytań czy ostrzeżenia kierowane do osób wizytujących, przestrzegające je przed wchodzeniem do określonych jaskiń i dotykaniem niektórych obiektów.

Prawdziwa lokacja RPC-011 musi być zarejestrowana i zabezpieczona według postanowień Protokołu Konspiracyjnego Zeta-3: „Wysypisko azbestu”, a znajdujący się na miejscu pracownicy Autorytetu powinni odgrywać role związane z wykonywaniem czynności oczyszczających. Wejście do RPC-011, jeśli obiekt nie jest wykorzystywany w celach badawczych, powinno być zamknięte, a obszar RPC-011 — regularnie monitorowany. Dopuszcza się użycie siły śmiercionośnej, jeśli to konieczne, by zapobiec wtargnięciu. Jednakże pracownicy uzbrojeni nie powinni ujawniać faktu posiadania broni, żeby nie wzbudzać podejrzeń1.

Wszelkie instancje RPC-011-1, przed przeniesieniem ich do Placówki 9 w celu przeprowadzenia dalszych badań, powinny zostać udokumentowane przez znajdujący się na miejscu personel.

Opis: RPC-011 to sieć jaskiń w regionie Inchnadamph, w północnej Szkocji. Do obiektu prowadzi pojedyncze wejście, za którym znajdują się dwie większe groty. W jednej z nich mieści się mała sadzawka i około 5,1 km wąskich przepraw, które kończą się na wysokości ok. 600 m pod ziemią.

Do zaobserwowania właściwości anomalnych dojdzie tylko wtedy, kiedy człowiek albo ludzie wejdą do RPC-011 i wyraźnie powiedzą w języku gaelickim-szkockim słowa: „Tha mi a’ miannachadh”2, a następnie dodadzą inne wyrazy lub frazę w dowolnym języku. Osoby dotknięte oddziaływaniem RPC-011 doznają zmieszania i dezorientacji, tracąc z oczu pozostałe osoby i najwyraźniej znikając z oczu osób trzecich. Osoby takie następnie znajdą się w sekcji tunelowej RPC-011, niedostępnej z użyciem zwyczajnych środków i słabo widocznej. Tunel mierzy około 1,3 m szerokości i uważa się, że pod względem długości jest nieskończony. Drugorzędny efekt RPC-011 zachodzi, gdy osoba życząca sobie danej rzeczy znajdzie się w tamtym miejscu.

Osoba ta może wrócić do wejścia do RPC-011 poprzez odwrócenie się i wykonanie trzech kroków. Testy wykazały, że prawidłowość ta ma miejsce niezależnie od tego, jaką odległość osoba życząca pokonała w tamtym tunelu.

W pewnym momencie, w czasie znajdowania się w tamtym tunelu, osoba życząca pozyska obiekt określany jako RPC-011-1. Testy wykazały, iż do pozyskania może dojść na wiele sposobów, m.in. poprzez znalezienie instancji w kieszeni, wyczucie jej przyczepionej do części ubrania czy natrafienie na nią w czasie wędrówki tunelem, gdzie jest ona umieszczona w sposób uniemożliwiający jej przeoczenie. W kilku przypadkach testerzy wyszli z RPC-011, mając RPC-011-1 w rękach, aczkolwiek zapytani nie pamiętali, w jaki sposób instancję zdobyli.

Lista instancji RPC-011-1 opisana została niżej.

Dokument 0011-1: częściowa lista dotychczasowych instancji RPC-011-1.

Nota:
Wszystkich testerów wyposażono w latarkę oraz zestaw słuchawkowy umożliwiający dwustronną komunikację radiową. Wchodząc do obiektu, testerzy nie byli świadomi jego właściwości anomalnych.

Oznaczenie Podmiot Życzenie Opis
0011-1-1 CSD-9821 Bycia nieświadomym RPC-011. Testera wybrano do eksperymentu kontrolnego. Tester przez kilka godzin wędrował po RPC-011. Jako że nic się nie zdarzyło, testerowi polecono wrócić.
0011-1-2 CSD-1211 Dobrego posiłku. Tester po wyjściu z RPC-011 znalazł w kieszeni ulotkę reklamową lokalnej restauracji.
0011-1-3 CSD-9972 Pracy. Tester wyszedł z RPC-011, mając w rękach wypłatę z Autorytetu. Dalsze dochodzenie ujawniło, że testera kilka tygodni wcześniej zatrudniono na stanowisku sprzątacza, w Placówce 009, aczkolwiek z powodu błędu administracyjnego został przypadkowo zarejestrowany jako CSD.
0011-1-4 CSD-2718 Dobrego napoju. Tester wyszedł z RPC-011 wymokły od wody.
0011-1-5 CSD-2341 Opuszczenia RPC-011. Tester natychmiast pojawił się przy wyjściu z RPC-011.
0011-1-6 CSD-2213 Zobaczenia znów (mojej) córki. Tester po wyjściu z RPC-011 odkrył w tylnej kieszeni zdjęcie swojej córki. Należy zanotować, iż CSD-2213 nie posiada żadnych dzieci.
0011-1-7 CSD-4522 Nieskończonej liczby życzeń. Tester zaczął krzyczeć na kanale komunikacyjnym, że nie jest w stanie wyjść z RPC-011. Tester zaczął doznawać narastającego niepokoju i biegać w obu kierunkach, wykrzykując swoje życzenie połączone z dodatkowymi wyrażeniami, aż w końcu został zablokowany przez liczne obiekty, które się wokół niego materializowały. Testerowi poradzono powtórzyć życzenie i poprosić o opuszczenie RPC-011. Tester tak też zrobił, aczkolwiek stwierdził, że jest atakowany. Testera poproszono o klaryfikację. Tester zaczął krzyczeć i upuścił zestaw słuchawkowy. Przez kilka minut słychać było odległe odgłosy biegu, a także łoskotu różnych obiektów, aż w końcu transmisja dobiegła końca.
0011-1-8 CSD-3678 Umiejętności latania. Tester uległ wystrzeleniu z wyjścia z RPC-011 z prędkością około 340 m/s. Po wzrokowym śledzeniu testera przez kilka minut zadysponowano MDS Gamma-6, „Yer Da does Avon”, celem odzyskania szczątków CSD-3678. Testera odnaleziono nieopodal norweskiej miejscowości Stavanger, czyli ok. 643 km od obiektu.
0011-1-9 CSD-0961 Gorącej sztuki. Tester wyszedł z RPC-011, trzymając kubełek pikantnych skrzydełek kurczaka, które zostały następnie ████████ przez testera i pracowników wspomagających.
0011-1-10 CSD-8121 Nieskończonego bogactwa. Tester uległ zmiażdżeniu przez najwyraźniej nieskończoną liczbę monet waluty brytyjskiej o różnym nominale.
0011-1-11 CSD-2111 Bezcennego obiektu. Testera poinstruowano, by zażyczył sobie „bezcennego obiektu”, ale w zamian poprosił on o „nieograniczoną kartę oraz broń”. Tester wybiegł z wyjścia RPC-011, usiłując zaatakować kilkoro badaczy z użyciem, jak się wydaje, zabawkowej broni typu nerf. Tester został poddany terminacji przez funkcjonariuszy ochrony znajdujących się na miejscu. Późniejsze przeszukanie doprowadziła do odkrycia, że w tylnej kieszeni tester miał kartę kredytową „Mastercard”.
0011-1-12 Dr Amos Informacji o twoim stworzeniu, działaniu oraz intencji. Tester wrócił z wielkim woluminem, który — jak stwierdzono po bliższej inspekcji — stanowi biografię dr. Amosa, która bardzo szczegółowo opisuje m.in. poczęcie, poród, a także różnorodne pomysły na zemstę na dyrektorze swojej szkoły, drugiej żonie, trzeciej żonie, obecnej żonie oraz ██████ ████████ █ ████-██. Dr Amos stwierdził, że książka jest „cholernie dobrym czytadłem”.

Dodatek: log pozyskania

RPC-011 został odkryty podczas rutynowego badania lokalnych mitów oraz legend. Pewien mężczyzna mieszkający w Edynburgu, prowadzący blog „Poltergeist & Conspiracy” stwierdził, iż znalazł „prawdziwą jaskinię życzeń” i oświadczył, że zażyczył sobie lepszych włosów, a objawy jego przedwczesnego łysienia natychmiast zanikły. Agenci zainteresowani sprawą postanowili podążyć za mężczyzną, gdy obiecał on przeprowadzić transmisję na żywo tego, jak życzy sobie innej rzeczy z miejsca, w którym znajduje się jaskinia. Agenci zdołali odizolować telefon testera i zapobiec transmisji. Zespół zabezpieczający przybył do lokacji RPC-011 dwadzieścia minut później, aczkolwiek nie znalazł żadnego śladu po testerze. Jednakże zgłoszono odkrycie podobnej do mężczyzny statuty z cokołem, na którym wygrawerowane były słowa: „Stania się silniejszym, stabilniejszym mężczyzną”.

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.