RPC-012

Bóg uchronił cara

tagshow

3.5 (6)

3.5 (6)

us.webp cn.webp es.webp kr.webp ru.webp audio.webp
alpha-white.webp
Miracle.webp

Wydruk z RPC-012-365. Podpisano: „Wolą Bożą i wszystkich świętych siły nasze zmiażdżyły orientalne hordy! Niech Bóg uchroni Cara!”

Rejestracja Porządku Centralnego: 012

Klasa: Alfa-Biały

Zagrożenia: Zagrożenie ideologiczne, zagrożenie grupowe, zagrożenie pozawymiarowe

Protokoły przechowalnicze: Pracownicy Autorytetu są zakonspirowani wśród personelu archiwizacyjnego ministerstw obrony narodowej Rosji oraz Japonii, a ich zadaniem jest przeprowadzanie regularnych kontroli wszelkich dokumentów fizycznych związanych z wojną rosyjską-japońską, które mogą ulec powieleniu w wyniku oddziaływania RPC-012. Zdigitalizowane kopie wszystkich instancji RPC-012 są zarchiwizowane na serwerach Autorytetu, w Placówce 313. W razie mało prawdopodobnego zdarzenia polegającego na rozpowszechnieniu RPC-012 w wolnodostępnym formacie poprzez sieć Internet lub środki fizyczne, zrealizować należy Przykrywkę 291-A (Projekt „Sztuka o historii alternatywnej”).

Jako że instancje RPC-012 to nieanomalne, zarchiwizowane dokumenty historyczne, wszelkie interakcje z nimi muszą być zgodne z polityką zarządzania zbiorami archiwalnymi Departamentu Badań Historycznych i Pseudohistorycznych.

Opis: RPC-012 oznacza anomalną zmianę dotykającą japońskich i rosyjskich zapisków historycznych odnoszących się do wojny rosyjsko-japońskiej i modyfikującą je tak, by odzwierciedlały scenariusz historyczny, zgodnie z którym Rosja z wykorzystaniem środków anomalnych i najwyraźniej ze wsparciem o boskim charakterze odniosła zwycięstwo w tymże konflikcie. RPC-012 dotyka przy dowolnej liczby dokumentów obecnie kontrolowanych przez czynny personel archiwizacyjny sił zbrojnych Rosji oraz Japonii, aczkolwiek nie odnotowuje się efektów jego aktywności w archiwach cywilnych tych krajów ani wojskowych pozostałych państw.

RPC-012 objawia się poprzez przestrzenne przemieszczenie istniejących dokumentów związanych z wojną rosyjsko-japońską do innych lokacji w przyległych częściach archiwów z jednoczesnym wypełnieniu przestrzeni zajmowanej wcześniej przez przemieszczony dokument niemalże identycznym z nim duplikatem pod względem fizycznym, materialnym i chemicznym, z wyjątkiem samej zawartości. Kreacja tych duplikatów zachodzi natychmiastowo i zazwyczaj nie powoduje ona zmian formalnych w dokumencie, zachowując jego zewnętrzne oznaczenia i ewentualne opakowania, w których dokument mógł być zamknięty. RPC-012 dotyka wyłącznie fizycznych dokumentów papierowych, włączając w to fotografie, z okresu od 8 lutego 1904 r. do 5 września 1905 r. Pierwotne negatywy, nagrania dźwiękowe oraz pliki cyfrowe dotyczące tego okresu pozostają niedotknięte efektem anomalnym, tak jak wszelkie dokumenty odnoszące się do wojny rosyjsko-japońskiej, które stworzono przed albo po ww. okresie.

Dokument RPC-012-312: Następujący dokument znalazł się w miejscu telegramu wysłanego przez generała Alekseya Kuropatkina po jego wycofaniu się z Liaoyang w dniu 7 września. Normalny telegram opisuje siły rosyjskie dokonujące „zwycięskiego wycofania się” z miasta po jego częściowym oblężeniu przez siły japońskie.

JAPOŃCZYCY W ROZSYPCE, WYCOFUJĄ SIĘ ZA AUPING1, WIELKIE STRATY.

ZWYCIĘSTWO Z ŁASKI ŚW. ŚW. ALEKSANDRA I DYMITRA.

W IMIENIU BOGA — ZWYCIĘSTWO.

Dokument RPC-012-788: Pierwotny dokument datowany na 30 stycznia 1905 r. pochodzi od rosyjskiego kaprala biorącego udział w bitwie pod Sandepu2 i zaadresowany jest do jego matki. Dokument opisuje rozpacz żołnierza po nieudanym ataku Rosjan na siły japońskie i opłakuje śmierć niejakiego sierżanta K. S. Chotkina, bliskiego przyjaciela nadawcy. Pierwotny dokument zawiera wiele ciężko ocenzurowanych sekcji, których nie ma zaś w instancji RPC-012.

[…] Pisałem już do ciebie o sierżancie Chotkinie, który niejeden raz już dzielił się ze mną swym tytoniem. Wierzę, iż nie jest on wielkim żołnierzem, ale dobrym i bogobojnym człowiekiem, który traktuje podległych sobie z szacunkiem i poszanowaniem godności, których tak często w wojsku brakuje.

Gdy nadszedł rozkaz przeprowadzenia szturmu, modlił się po cichu przy mnie, lecz nawet w głębi własnego lęku odczuwałem od niego napięcie, którego nigdy wcześniej jeszcze w nim nie dostrzegłem. Chotkin to typ uśmiechniętego człowieka, który okazuje optymizm nawet podczas nawałnicy błota i krwi, aczkolwiek dzisiaj był ponury.

Rozległ się gwizd na początku naszej linii i razem pobiegliśmy przed siebie, ale w tym samym momencie zobaczyłem coś, co ledwo rozumiem. Matko… bagnet sierżanta uległ rozświetleniu przez złocisty płomień, a w samym człowieku zobaczyłem uniesienie, jak gdyby samo powietrze było ze światła. Wiem, jak nieprawdopodobnie to brzmi, matko, ale przysięgam przed Tobą, że on pobiegł przez burzę ognia artyleryjskiego i pocisków, a to, co wróg wystrzelił, „stopiło się”, zanim go dotknęło. Jakiś mężczyzna spróbował ugodzić go bagnetem i po prostu wybuchły z niego płomienie, jak gdyby obmyty był naftą! Podczas całego tego doświadczenia czułem się ciągnięty za nim niczym jedno z kaczątek, które pływają u wodospadu, na wzgórzu, za starym młynem.

[…] Nadal nie jestem w stanie dokładnie przypomnieć sobie samej bitwy, ale, matko, przysięgam przed Tobą, że kiedy to wszystko się skończyło, kiedy żółci zaczęli pierzchać, chmury się otwierać, a słońce nas ogrzewać, doszło do nas, że cały pluton… nie, może nawet cały pułk… ani jednemu z nas nie stała się żadna krzywda! Mówi się, że Japończycy mogą teraz wycofywać się z samej Mandżurii. Dasz wiarę?!

Dokument RPC-012-112: Pierwotny dokument stanowi transkrypt z wymiany wiadomości radiowych przez Rosyjską Flotę Bałtycką podczas bitwy pod Cuszimą, toczonej od w dniach od 27 do 28 maja 19053 r. Pierwotny dokument wskazuje, iż doszło do zatopienia kilku okrętów rosyjskich, między innymi „Oslyabya”4 oraz „Borodino”5. W przeciwieństwie do pozostałych instancji RPC-012 zamiennik dokumentu nie posiada wielu cech pierwotnych. Dalsze strony dokumentu wydają się zapisane odręcznie na papierze welinowym, a nie na papierze oryginalnym, a w kilku miejscach czarny tusz maszynopisarski zamieniony jest na mieszankę sproszkowanego złota i ludzkiej krwi.

[…] JAPOŃSKI OKRĘT FLAGOWY ZATOPIONY STOP
ZAŁOGI JAPOŃSKIE LICZNIE RZUCAJĄ SIĘ W MORZE STOP
JEDZIEMY NA FALACH, NA SKRZYDŁACH NIEBIAŃSKIEGO ŚWIATŁA AMEN
NASZ KADŁUB JEST TARCZĄ PAŃSKĄ STOP
METROPOLITA BOGOYAVLENSKY6 POJAWIŁ SIĘ NA BUKSZPRYCIE Z KRWIĄ NA DŁONIACH ORAZ NA BOKU I POPROWADZIŁ OSTRZAŁ WŁASNĄ RĘKĄ AMEN
GLORIA GLORIA GLORIA GLORIA AMEN
JESTEŚMY PANEM, A ON JEST NAMI
AMEN

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.