RPC-044

Wszystko, co wskazano wyżej

tagshow

2.6 (5)

2.6 (5)

us.webp cn.webp jp.webp ar.webp
alpha-white.webp

Rejestracja Porządku Centralnego: 044

Klasa: Alfa-Biały

Zagrożenia: —

Protokoły przechowalnicze: RPC-044 należy przechowywać wraz z długopisem na stoliku, w standardowej celi przechowalniczej o pojemności 5 m3 dla przedmiotów anomalnych, w Placówce 033. Przy wejściu do RPC-044 całodobową służbę pełnić powinno co najmniej dwóch agentów Autorytetu. Autoryzacja wejścia do przechowalni udzielana jest wyłącznie badaczom z poświadczeniem bezpieczeństwa poziomu 2., których wnioski zostały zatwierdzone przez Zarząd. Żadna ze stronic RPC-044 nie może zostać wyniesiona z celi przechowalniczej.

Opis: RPC-044 to nieoznaczony zeszyt kołowy z liniaturą i białą okładką. Obiekt nie wykazuje żadnych właściwości anomalnych, dopóki na jednej z linii na jego stronicach nie zostanie zapisane pytanie. Po dokonaniu tej czynności — na kolejnej stronie, zaczynając od najwyżej położonej linii, pojawią się cztery „odpowiedzi” zapisane odręcznie w stylu takim, jakiego użył pytający. Obecnie badacze zakładają, że co najmniej jedna z tych odpowiedzi jest zawsze prawdziwa, podczas gdy pozostałe są fałszywe. Substancja, którą zabarwiony zostaje papier, pod względem chemicznym odpowiada tuszowi na bazie żelu klasy handlowej. Dotąd nie ustalono źródła tej substancji.

RPC-044 wykazał zdolność do odpowiadania na pytania we wszystkich istotnych językach świata, a także mało znanych i starożytnych, jak np. hmong czy sumeryjski. Stronice usunięte z RPC-044 również wykazują ten sam efekt anomalny, aczkolwiek odpowiedź pojawia się na linii tuż pod pytaniem.

Log eksperymentów:

Badacz Pytanie Odpowiedzi Notatka
Dr Davis Jakiego koloru jest niebo? Pomarańczowego / Purpurowego / Niebieskiego / Zielonego
Dr Johnson Jak mam na nazwisko? Townsend / Johnson / Khan / Rodriguez Fascynujące jest to, że każda z tych odpowiedzi wydaje się odpowiednia do zadanego pytania. — Dr Johnson
Dr ██████ Która drużyna wygra tegoroczne World Series? Milwaukee Brewers / Los Angeles Angels / New York Yankees / Chicago Cubs Wykorzystywanie RPC-044 jako pomocy bukmacherskiej nie jest dopuszczalne. Wygrane 500 $ zostało skonfiskowane. — Zarząd
Dr Jacobson Kiedy znów zaliczę? Za godzinę / Jutro o 22:24 / W przyszły piątek / Nigdy Kurwa. — Dr Jacobson, ██.██.████ r. (piątek)
Dr ██████ Jak nazywają się członkowie Zarządu? [USUNIĘTO] Odtąd przed zadaniem pytania wymagane jest jego zatwierdzenie przez Zarząd. Dr ██████ został przeniesiony do Oddziału Kadr. — Zarząd
Dr Alfred Gdzie zostawiłem moje kluczyki? W swoim samochodzie / Na swoim biurku / W swojej kieszeni / Na swoim stoliku nocnym Obiekt ten mógłby być bezcenny w zakresie lokalizowania trudnych do znalezienia rzeczy. — Dr Alfred (Nota: dopuszcza się możliwość przeklasyfikowania do Tety. — Zarząd)
Dr Phillips Co jest celem życia? Miłość / 42 / Reprodukcja / [UKRYTO] Cokolwiek za tym stoi, posiada wiedzę o powszechnych elementach popkultury i niepokojące wyczucie. — Dr Phillips (Nota: pytania należy zadawać w formie przedstawionej Zarządowi; nie dopuszcza się zmian. — Zarząd)
O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.