RPC-058-ARC

A pająki z Marsa

tagshow

4.5 (2)

4.5 (2)

us.webp cn.webp es.webp ru.webp
058.jpg

Instancja RPC-058-1, circa 1967 r.

gamma-yellow.webp

Rejestracja Porządku Centralnego: 058

Klasa: Gamma-Żółty

Zagrożenia: Zagrożenie mechaniczne, zagrożenie pozaziemskie, zagrożenie rozumnością

Protokoły przechowalnicze: RPC-058 jest utrzymywany w zabezpieczeniu poprzez trwającą działalność dyplomatyczną Autorytetu celem podtrzymania dobrych stosunków z bytami RPC-058. Zgodnie z Protokołem 058-Sigma byty RPC-058 muszą pozostać przekonane, iż Ziemia ani jej mieszkańcy nie stwarzają zagrożenia wobec ich narodu, a Układ Słoneczny należy do nich. Jeżeli Protokół 058-Sigma zawiedzie, należy dokonać ataku na RPC-058-2 z użyciem kilku broni jądrowych.

Protokół 058-Sigma: Transmisje radiowe z Placówki 099 należy regularnie wysyłać do RPC-058-2 celem podtrzymania z obiektem dobrych relacji. Komunikacja z instancjami RPC-058-1 powinna być dokonywana z wykorzystaniem standardowego języka angielskiego, aczkolwiek wszystkim pracownikom przydzielonym do podtrzymywania dobrych stosunków z RPC-058 wydano podręcznik do tłumaczenia ćwierkotliwej wersji kodu Morse'a, którą wykorzystują RPC-058-1.

Opis: RPC-058 to oznaczenie grupy anomalnych bytów mechanicznych, które obecnie zamieszkują część Marsa. Mechaniczne konstrukty (nazywane odtąd RPC-058-1) mówią z wykorzystaniem zestawu ćwierków, najprawdopodobniej będących kodem Morse'a. Instancje twierdzą, że zostały wysłane na swoistą ekspedycję kopalnianą przez swój gatunek natywny, który z natury jest organiczny.

W następstwie Incydentu 058-Delta w Placówce 099 dokonano pozyskania instancji RPC-058-1 do celów analizy. Po dokonaniu pomiarów stwierdzono, iż byt jest wysoki na około pięć metrów i zbudowany z mieszanki tytanu oraz pewnego obcego materiału. W instancjach RPC-058-1 nie znajduje się żadnej znanej technologii, jeśli wyłączyć laserowy system obrony punktowej oraz, najwyraźniej, miniaturowy reaktor jądrowy.

Pomimo ich zapewnień, instancje RPC-058-1 posiadają wiele zaawansowanych systemów zbrojnych, w tym zdolność do obrony punktowej i namierzania. Instancje twierdzą, iż zostały wyposażone w te moduły w związku z możliwością napotkania wrogich istot podczas realizacji operacji wydobywczych. Jednakże nie wykryto w nich dotąd żadnych modułów mogących posłużyć w istocie do prac kopalnianych. Zakłada się, że instancje RPC-058-1 mogą stanowić ekspedycję zwiadowczą dawniej nieznanej pozaziemskiej organizacji świata anomalii, wskazywanej jako [UKRYTO]1 przez instancje RPC-058-1.

RPC-058-2 to desygnacja konstrukcji mieszkalnej dla instancji RPC-058-1. Stanowi ona znacznego rozmiaru sześcian o nieznanym składzie, w którym znajduje się kilka otworów służących jako wejścia i wyjścia dla instancji RPC-058-1. Górna część struktury pokryta jest panelami słonecznymi, co wyjaśniałoby, w jaki sposób instancje RPC-058-1 pozostają naładowane.

Istnienia ww. struktury nie zarejestrowano do roku 1967, a zatem wysunięto hipotezę, iż wylądowała ona na Marsie mniej więcej w tamtym okresie. Jednakże nie istnieją żadne zapiski, które wskazywałyby, iż struktura takiego rozmiaru wleciała do Układu Słonecznego. Mimo to zarejestrowano przybycie do naszego układu małej sondy, którą mogła być RPC-058-2. Zakłada się, iż tamta sonda mogła przenosić pewnego rodzaju strukturę przechowalniczą dla nanobotów, które następnie zostały wypuszczone i sformowały instancje RPC-058-1 oraz RPC-058-2. Na tę chwilę nie wiadomo, skąd tamta sonda pochodziła, aczkolwiek zakłada się, iż wysłała ją wspomniana nieskatalogowana organizacja świata anomalii.

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.