RPC-290

Kredens Pete'a

tagshow

3.6 (5)

3.6 (5)

us.webp cn.webp fr.webp
alpha-orange.webp

Rejestracja Porządku Centralnego: 290

Klasa: Alfa-Pomarańczowy

Zagrożenia: Zagrożenie sensoryczne


Protokoły przechowalnicze


RPC-290 należy przechowywać w standardowej komorze przechowalniczej dla obiektów niestwarzających znacznego zagrożenia, w Placówce 002. W promieniu do 10 m od RPC-290 nie mogą znaleźć się osoby poniżej lat trzynastu.


Opis


RPC-290 to biały, nieprzejrzysty kredens z trzema szufladami. Na spodzie obiektu znajduje się oznaczenie fabryczne nieznanego pochodzenia, w nieznanym języku. Właściwości anomalne RPC-290 występują, gdy w jego pobliżu przez dłuższy czas przebywa ludzkie dziecko w wieku ok. 3-13 lat1. Osoby dorosłe wydają się nie ulegać wpływowi fazy pierwszej aktywności anomalnej obiektu, a nadto ignorują obecność RPC-290 do osiągnięcia fazy drugiej przez ofiarę.

Pierwsza faza aktywności anomalnej zachodzi, gdy ofiara zaczyna twierdzić, iż ma wyimaginowanego przyjaciela o imieniu Pete (dalej: RPC-290-2), który ukrywa się w kredensie i jej towarzyszy. Ofiara poproszona o opisanie RPC-290-2 zazwyczaj dokona opisu osoby bliskiej, aczkolwiek jednokrotnie opisano [USUNIĘTO]2.

Po dłuższym wystawieniu na oddziaływanie RPC-290 dojdzie do wystąpienia fazy drugiej, podczas której ofiara będzie doświadczała coraz bardziej niepokojących koszmarów. W końcu przerodzą się one w lęki nocne, które nie ustaną, dopóki RPC-290 nie zostanie oddalony od ofiary na nieokreśloną odległość. Mimo że usunięcie RPC-290 jest niezbędne do zniwelowania efektów anomalnych, większość ofiar wykazywała po tym objawy odstawienne i okazywała tęsknotę za RPC-290-2. Prześwietlenia mózgów ofiar po ustąpieniu zjawiska wskazują na nieodwracalne uszkodzenia móżdżka, chociaż związek przyczynowy tego stanu z RPC-290-2 nie został jeszcze określony.


Dodatek 290-1: Log przesłuchania 290-ALog pozyskania


W dniu 6 czerwca 20██ r. wpłynęły doniesienia z ██████, w stanie Connecticut, o rzekomej „epidemii lęków nocnych”. Na tamtą chwilę wiadomo było o 5 przypadkach. Jednostka Dochodzeniowa 15, „Znaleźć i uratować”, została zadysponowana celem przeprowadzenia czynności w sprawie doniesień. Po dwóch latach dochodzenia troje członków Jednostki zdołało przesłuchać źródło najnowszego doniesienia (w tamtym momencie wiadomo było o 7 przypadkach) i powiązało je z RPC-290, co pozwoliło na wyśledzenie obiektu do ███ █████, w stanie Connecticut, skąd RPC-290 został pozyskany bez żadnych incydentów ani strat, wraz z dalej przedstawionym dokumentem, zamkniętym w obiekcie.


O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.