RPC-300

Zemsta meduzy

tagshow

3.5 (4)

3.5 (4)

us.webp cn.webp jp.webp
beta-orange.webp

Rejestracja Porządku Centralnego: 300

Klasa: Beta-Pomarańczowy

Zagrożenia: Zagrożenie grupowe, zagrożenie kinestetyczne, zagrożenie organiczne, zagrożenie toksyczne

Protokoły przechowalnicze: Wszystkie zabezpieczone instancje RPC-300 przechowywane są aktualnie w Placówce Badań Oceanograficznych 005. Instancje przechowywane są w odpowiednich habitatach zaprojektowanych dla nieanomalnych osobników meduzy. Pracownicy badający lub wchodzący w interakcje z instancjami RPC-300 powinni w tych okolicznościach być ubrani w kombinezony ochronne. W następstwie wystawienia osoby na oddziaływanie RPC-300-1 należy wykonać na niej takie czynności medyczne, jakie stosowane są przy zatruciu jadem zwykłej meduzy.

Opis: RPC-300 to podgatunek bełtwy festonowej (Cyanea capillata) występujący w różnych morzach Oceanu Atlantyckiego. Instancje RPC-300 są pod względem wszelkich aspektów identyczne z meduzami nieanomalnymi, z wyjątkiem możliwości wytwarzania RPC-300-1.

RPC-300-1 to jad wytwarzany przez instancje RPC-300. Składniki RPC-300-1 nie zostały jednak w pełni poznane. Badania wykazały, iż osoby ukąszone przez RPC-300 doświadczają zjawisk związanych z pobliskimi instancjami RPC-300. Osoby, w których organizmie znajdują się wciąż składniki RPC-300-1, znajdujące się w promieniu do jednego metra od instancji RPC-300 mogą doświadczać dużego natężenia ciśnienia czaszkowego. Testy wykazały, że lokalizacja punktów tego ciśnienia odpowiada umiejscowieniu takich punktów na parasolu (części górnej) instancji RPC-300 przebywających w pobliżu. Odczucie tego ciśnienia jest przez subiektów często przyrównywane do szturchnięcia lub ukłucia przez jakiś przedmiot fizyczny bądź zwiększenia przyłożonej odgórnie siły.

Doświadczenie tego ciśnienia przez subiektów będzie się pogarszało, im dłużej znajdujący się w nich RPC-300-1 nie zostanie prawidłowo usunięty. W razie zneutralizowania instancji RPC-300 w efektywnej odległości od ukąszonego subiekta dozna on niezwykle ostrego bólu w czaszcze, trwającego kilka godzin, aż do śmierci subiekta. Udowodniono, że neutralizacja wielu instancji RPC-300 w efektywnej odległości od ukąszonych subiektów przyspiesza ten proces, wywołując powstanie silnego ciśnienia w czaszce i rozerwania mózgu takich osób.

Dodatek 1: Diagnostyka pośmiertna subiektów zneutralizowanych na skutek uśmiercenia wielu instancji RPC-300 wykazała, że doznali oni rozerwania mózgu od rejonu płata czołowego. Testy wykazały, że płat czołowy osób dotkniętych ulega zwiększeniu rozmiaru, a następnie rozerwaniu siebie i czaszki. Odkryto, że w płatach czołowych znajduje się duża liczba efyr (młodych) instancji RPC-300. Największa dotąd zarejestrowana liczba efyr wyniosła ponad 400. Przyczyna tego zjawiska jest aktualnie nieznana.

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.