RPC-681

Komora echa

tagshow

3.4 (5)

3.4 (5)

us.webp cn.webp
alpha-yellow.webp

Rejestracja Porządku Centralnego: 681

Klasa: Alfa-Żółty

Zagrożenia: Zagrożenie rozumnością

Protokoły przechowalnicze: RPC-681 powinien pozostać w stanie nieaktywnym, w Centrum Badawczym Wodza Cornstalka, w ██████████████, w Wirginii Zachodniej. Obiekt powinien być zamknięty na zamek pierwotny celem niewzbudzania podejrzeń. Obszar powinien być monitorowany całodobowo z wykorzystaniem kamer szpiegowskich ukrytych 300 metrów od wejścia. Pośrodku pomieszczenia powinien się znajdować pojedynczy mikrofon, zwisający z otworu wentylacyjnego na suficie.

Cywilom dozwala się na podchodzenie i dotykanie drzwi oraz ścian RPC-681, o ile nie podejmą oni próby włamania. W razie podjęcia takiego działania należy niezwłocznie zatrzymać wszystkich intruzów. W celu maksymalizacji dyskrecji ważne jest, by wykorzystać do tego mniej śmiercionośną alternatywę. Ze względu na to, że w pobliżu znajduje się niewielkie miasto, użycie broni palnej może mieć miejsce wyłącznie w ostateczności.

Opis: RPC-681 to bunkier typu „igloo”, wybudowany podczas drugiej wojny światowej i wykorzystywany do przechowywania eksperymentalnych materiałów wybuchowych oraz środków ██████████. Obiekt został porzucony, a jego właściwości anomalne — odkryte w roku 1968, niedługo po zajściu niesławnego Incydentu █████████████, podczas minionych Świąt Bożego Narodzenia.

Po wejściu do konstrukcji odnotowuje się zauważalny brak echa zazwyczaj wyraźnie słyszalnego w podobnych bunkrach w tym regionie. W zamian wszelkie dźwięki niewerbalne ulegają absorpcji przez ściany. Wszelkie komunikaty werbalne wywołają reakcję bytu dalej oznaczonego jako RPC-681-1.

RPC-681-1 manifestuje się jako głos subiekta. Byt posiada jednak własną wolną wolę, a pod względem tonu i osobowości przypomina osobę, którą naśladuje. Po zadaniu mu pytania na temat życia subiekta głos w formie echa odpowie z informacjami najwidoczniej przewidującymi przyszłość. Jak dotąd, przeprowadzono dwanaście testów, w których świetle wszyskie krótkoterminowe przewidywania okazały się prawdziwe. Najistotniejsze z nich to m.in.:

• przewidzenie, że dr ████████ jest w ciąży, jej dziecko będzie płci męskiej, a jej mąż nalegać będzie na nadanie mu imienia ██████;
• przewidzenie, że funkcjonariusz ochrony placówki zostanie zabity podczas czyszczenia wybiegu RPC-███;
• przewidzenie, że w pobliskim bunkrze zawierającym RPC-███ dojdzie do kryzysu przechowalniczego, którego subiekt doświadczy, czy
• przewidzenie, że ██████████ w nieprzepisowy sposób porzuci pracę w Autorytecie RPC.

Jeżeli subiekt, którego RPC-681-1 naśladuje, spróbuje opuścić bunkier, RPC-681-1 zacznie stanowczo i gwałtownie prosić i błagać subiekta, by został. RPC-681-1 zwykle dokona wzmianki o tym, jak bardzo nienawidzi „oddzielenia w pustce” czy że „nie jest pewien, co się stanie”, jeżeli (subiekt) odejdzie.

Jeżeli jednak mimo to subiekt wyjdzie z pomieszczenia, to w razie jego powrotu echo już nie będzie mu odpowiadało. Co więcej, subiekt nie będzie wywoływał żadnego echa. Wszelkie dźwięki wytworzone przez fałdy głosowe subiekta będą absorbowane przez jego otoczenie. Cecha ta nie jest genetyczna, acz permanentna. Subiekci dotknięci tą dolegliwością, zwani dalej RPC-681-2, albo będą musieli opracować alternatywny sposób komunikacji z osobami spoza najbliższego otoczenia fizycznego, albo będą musieli żyć jako pół-niemowy. Odnotować należy również, iż mikrofony ani żadne inne środki do nagrywania dźwięków nie rejestrują głosu tych. Dotąd nie stwierdzono, by jakakolwiek procedura, nawet medyczna, mogła efekt ten cofnąć.

Przesłuchanie RPC-681-1 przez pana ████████, poprzez pośredniczącego wolontariusza.

Przesłuchiwany: RPC-681-1

Przesłuchujący: Wolonatariusz █████████████

Przedmowa: Wolontariuszowi polecono wejść do pomieszczenia i odczytać kilka pytań w przedmiocie przyszłości osobistej, w tym kilku zdarzeń, które miałyby miejsce w kolejności losowej po zakończeniu przesłuchania. Ponadto wskazano również pytania odnoszące się do RPC-681-1.

<Początek logu>

Subiekt: Halo?

RPC-681-1: Cześć, █████.

Subiekt: Pan ████████ właśnie mnie poinstruował, bym zadał ci kilka pytań o tobie samym, a także zapytał o kilka rzeczy na temat mojej osobistej przyszłości. W porządku?

RPC-681-1: Jasna sprawa, █████. Strzelaj.

Subiekt: Dobrze zatem. Zaczniemy od twojego pochodzenia. Czy wiesz, czym jesteś i skąd pochodzisz?

RPC-681-1: Obawiam się, że nie. Tak naprawdę pamiętam tylko, że ty tu przyszedłeś, by ze mną porozmawiać. Cała reszta to dla mnie jedynie ciemność.

Subiekt: W takim razie nic ci nie wiadomo o istotach dookoła ciebie?

RPC-681-1: Obawiam się, że wiem tylko o tobie. Cieszę się, że przyszedłeś. Miło jest zobaczyć — cóż, usłyszeć przyjazny głos.

Subiekt: Cóż, dziękuję, 681. Doceniam te słowa. Czy wiesz, co się stanie, jeżeli opuszczę ten bunkier?

RPC-681-1: Czekaj. Nie zamierzasz stąd chyba wyjść? Mogę ci powiedzieć, co by się stało, ale proszę — nie odchodź. Nie wiem, co się sta…

Subiekt: Nie, nie zamierzam cię opuścić. Nie przejmuj się tym. Powiedz mi, co dokładnie by się wtedy stało?

RPC-681-1: Cóż, jeśli stąd wyjdziesz, zaprezentowany zostanie ci rzut monetą. Odpowiedź to orzeł. Rzucisz trzema koścmi naraz i otrzymasz wynik trzy oraz dwie czwórki, czyli razem jedenaście. Następnie pan ████████ rzuci w ciebie piłką tenisową trzymaną w lewej ręce, acz chybi.

Subiekt: Skąd zatem to wszystko wiesz?

RPC-681-1: Nie jestem pewien. Ty zadajesz pytanie, a ja po prostu… wiem.

Subiekt: To ciekawe. Wiesz, jest pewna rzecz, o którą chciałem cię zapytać. Chodzi o █████████.

RPC-681-1: Już wiem, o co chcesz mnie zapytać. Będzie dobrze. Macie przed sobą świetlaną przyszłość. Zostaniesz jednak zdyscyplinowany za zadawanie nieautoryzowanych pytań.

<Koniec logu>

Oświadczenie końcowe: W następstwie wolontariusz █████████████ gwałtownie opuścił pomieszczenie, tak jak został poinstruowany. RPC-681-1 nie zdołał zrobić nic, oprócz wydania krótkiego jęknięcia. Subiekt doznał z tego powodu lekkiej traumy, pomijając długoterminowe efekty wystawienia na oddziaływanie RPC-681. Mimo to zdołał wykonać trzy próby. Pierwsze dwie, w których dokonano rzutu monetą, o którym wiedział, i rzutu koścmi, których liczby nie znał, aczkolwiek wiadoma była mu dokładna liczba wyrzuconych oczek ze względu na przewidzenie jej przez RPC-681-1. Mimo swoich najlepszych wysiłków nie zdołałem trafić wolontariusza █████████████ piłką tenisową. Dokonano pewnego wglądu w to, jak działa RPC-681-1, aczkolwiek przed zyskaniem informacji pewnych na temat natury tamtego bytu, musimy przeprowadzić więcej eksperymentów.

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.