Żaden pionek nie poruszy się bez szachownicy.
Chociaż może się wydawać, iż Wydział Administracyjny w świetle całokształtu działalności operacyjnej CWA nie może rościć sobie znaczącej istotności, faktem jest, że bez niego nie mogłoby być innych wydziałów.
Oprócz wypełniania zadania zarządzania sprawami gospodarczymi, finansowymi czy logistycznymi, WA odpowiada za nabór do służby w CWA, prowadzenie ośrodków szkoleniowych w ramach Uniwersytetu Autorytetu oraz czuwanie, by funkcjonariusze mogli swobodnie korzystać z najnowocześniejszej technologii.
Ponadto WA prowadzi Kancelarię Dowódcy Centralnego Wywiadu Autorytetu. Funkcjonariuszem WA może zostać wyłącznie podoficer lub oficer sztabowy delegowany z innego wydziału, spośród których Dowódca CWA powołuje Dyrektora WA.
Poniżej opisano najpopularniejszą drogę naboru do departamentu, czyli rekrutację, aczkolwiek należy podkreślić, iż stanowi ona wyłącznie jeden z wielu sposobów na zaciągnięcie danej osoby na służbę w Centralnym Wywiadzie Autorytetu, których charakterystyka stanowi informację niejawną, wobec czego nie może być tu opisana.
Procedura rekrutacyjna rozpoczyna się z chwilą przedstawienia pracownikowi działu kadr Wydziału Administracyjnego oświadczenia o chęci podjęcia służby w CWA i jednocześnie ulega zawieszeniu, albowiem WA przekazuje informację o kandydacie do Wydziału Kontrwywiadowczego, który musi wyrazić zgodę na kontynuację procedury. Wydanie tej zgody uzależnione jest od wyniku postępowania sprawdzającego kandydata. Analizuje się m.in. całość wiedzy Autorytetu na temat kandydata, jego rodziny i znajomych, dane finansowe, kryminalne i zawodowe dotyczące całego jego życia.
W razie wykrycia niejasności lub sprzeczności WK może wezwać kandydata na przesłuchanie poligraficzne w przedmiocie złożenia wyjaśnień przed podjęciem decyzji o wydaniu albo niewydaniu zgody. W przypadku wykrycia, że kandydat naruszył przepisy wewnętrzne pracy w Autorytecie, w zależności od skali naruszenia Kontrwywiad może zatrzymać kandydata i nakazać wszczęcie postępowania dyscyplinarnego kontrolerowi Centrum Kontroli UCHO. Jeżeli jednak rezultat postępowania sprawdzającego nie wzbudzi zastrzeżeń WK, wydana zostaje omawiana zgoda, a WA wyznacza kandydatowi termin testu wiedzy, badań psychologicznych, badań lekarskich oraz testów sprawności fizycznej.
Test wiedzy składa się z ███ pytań z zakresu: organizacji, jawnych stosunków dyplomatycznych oraz najważniejszych aktów wewnętrznych Autorytetu, do których kandydat posiada dostęp odpowiedni do posiadanego poświadczenia bezpieczeństwa i dotychczasowych przydziałów, a także podstawowego zrozumienia sytuacji geopolitycznej na świecie.
Przejście rekrutacji jest jednoznaczne ze skierowaniem kandydata do Ośrodka Szkoleniowego CWA na okres sześmiomiesięcznego przeszkolenia w trybie skoszarowanym i nadaniem mu stopnia służbowego rekruta. Po rozpoczęciu szkolenia CWA dokonuje utajnienia prawdziwych akt pracowniczych rekruta, a na ich miejsce wstawione zostają akta informujące o przeniesieniu rekruta na stanowisko biurowe w ramach jednego z departamentów Prezydium. Na tym etapie rozpoczyna się również sprawdzanie rekruta na różnych stanowiskach celem określenia najodpowiedniejszego dla niego miejsca służby.
Kandydat może zostać odrzucony na dowolnym etapie rekrutacji. Odrzucenie z powodu niezaliczenia testu wiedzy albo niespełnienia podstawowych wymagań z zakresu zdrowia umożliwia kandydatowi ponowne przystąpienie do procesu rekrutacji po upływie roku od wydania decyzji o jego odrzuceniu. Niemniej, bez względu na wyniki osiągnięte przez kandydata w toku rekrutacji, CWA przysługuje prawo do zaciągnięcia kandydata na służbę w razie uznania, iż będzie on stanowił wartościowy dodatek do aktualnej kadry.
Kandydat obowiązany jest dożywotnio zachować wszelkie informacje o kontaktach z CWA w tajemnicy od chwili złożenia ww. oświadczenia, nawet wobec przełożonych. Do czasu rozpoczęcia kształcenia w Ośrodku Szkoleniowym — CWA nie pomaga czynnie kandydatowi w wywiązywaniu się z ww. obowiązku; zdolność do samodzielnego zakonspirowania uczestnictwa w rekrutacji przed współpracownikami i przełożonymi stanowi jedno z wielu kryteriów oceny kompetencji kandydata do pełnienia służby w CWA.
Obowiązek zachowania tajemnicy o służbie w CWA może zostać uchylony wyłącznie przez Dowódcę Centralnego Wywiadu Autorytetu, Naczelnika Pionu Ochronnego lub dyrektora globalnego.
Po ukończeniu przeszkolenia rekrut uzyskuje promocję na stopień służbowy szeregowego i rozpoczyna służbę przygotowawczą trwającą sześć miesięcy, która kończy się promocją na stopień starszego szeregowego i przeniesieniem do służby czynnej w danym wydziale. Służba przygotowawcza obejmuje zapoznanie się funkcjonariusza ze specyfiką działalności całego CWA oraz przydziałowej komórki organizacyjnej. Służba czynna oznacza już zajęcie wskazanego stanowiska w ramach danego zespołu.
Oficer przełożony może skierować starszego szeregowego na trzymiesięczny kurs podoficerski w Ośrodku Szkoleniowym CWA, promując go na stopień służbowy kadeta podoficerskiego. Decyzja o takim skierowaniu uwzględnia predyspozycje dowódcze, specjalistyczne lub inne, które w oczach oficera są użyteczne w świetle działalności danego wydziału. Po ukończeniu kursu funkcjonariusz uzyskuje promocję na pierwszy stopień podoficerski — kaprala.
Podoficerowie pełnią funkcje specjalistyczne w ramach przydziałów. Kapralowie, starsi kapralowie i plutonowi wspomagają podoficerskich dowóców sekcji i podsekcji, a niekiedy wykonują obowiązki sztabowe. Sierżanci i starsi sierżanci pełnią funkcje dowódców podoficerskich, a młodsi chorąży, chorąży, starsi chorąży i starsi chorąży sztabowi albo wspomagają dowódcę oficerskiego, albo pełnią stałe funkcje w ramach sztabu określonego wydziału. Najznamienitsi podoficerowie, na wniosek dowódcy plutonu, grupy zadaniowej bądź oficera sztabowego, zostają skierowani na studium oficerskie i tym samym na okres sześciu miesięcy uzyskują stopień służbowy kadeta oficerskiego. Po ukończeniu kursu funkcjonariusz uzyskuje promocję na pierwszy stopień oficerski — podporucznika.
Dowódca rozpoczyna karierę oficerską od pełnienia obowiązków zastępcy najniższego dowódcy oficerskiego. Od chwili uzyskania promocji na stopień porucznika funkcjonariusz może objąć stanowisko takiego dowódcy. Kapitanowie, oprócz pełnienia obowiązków dowódczych, mogą na wniosek wyższego dowódcy pełnić funkcje ich zastępców. Co do zasady, promocja na stopień służbowy majora jest jednoznaczna z objęciem takiego stanowiska, a podpułkownika — dowódcy całej sekcji w ramach wydziału. Spośród podpułkowników Dowódca Centralnego Wywiadu Autorytetu wyłania dowódcę wydziału, promując go na stopień służbowy pułkownika.
Wiedza to bogactwo, a naszym zadaniem jest wzbogacanie ciebie.
Wydział Wywiadowczy (WW) zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i przekazywaniem źródeł oraz informacji niejawnych na potrzeby menedżerów i dowódców Autorytetu. Oprócz tego WW prowadzi werbunek agentów w strukturach obcych państw i podmiotów świata anomalii, rozpoznaje i przeciwdziała nieautoryzowanemu obrotowi obiektami anomalnymi oraz identyfikuje nieujawnione obiekty anomalne i gromadzi na temat ich właściwości oraz posiadaczy informacje niezbędne do przeprowadzenia skutecznej operacji pozyskania.
Komórka ta dzieli się na Sztab (WWS) i Sekcję Operacyjno-Analityczną (WWSOA), a funkcjonariusze WW dzielą się na funkcjonariuszy operacyjnych i funkcjonariuszy analitycznych (analityków). Sekcja Operacyjno-Analityczna natomiast podzielona jest na podsekcje regionalne, a te na zespoły zadaniowe.
Funkcjonariusze operacyjni WW nie są agentami. Agentem służącym Wydziałowi Wywiadowczemu może być tylko członek struktury danego państwa, organizacji międzynarodowej lub obcego podmiotu świata anomalii zwerbowany przez funkcjonariusza operacyjnego WW (tzw. handlera). Funkcjonariusze WW mogą być niezależnie jednak zakonspirowani w takich strukturach (tzw. szpiedzy).
Oko bez powiek nie mruga, nie łzawi. Widzi wszystko.
Wydział Kontrwywiadowczy (WK) odpowiada za ustalanie i egzekwowanie polityki bezpieczeństwa informacyjnego Autorytetu, zapobieganie wyciekom informacji niepublicznych, zwalczanie działalności obcych wywiadów, a także wykrywanie i zatrzymywanie szpiegów oraz agentów obcych podmiotów. Ponadto WK przeprowadza postępowania sprawdzające osób ubiegających się o pracę w Autorytecie lub służbę w Centralnym Wywiadzie Autorytetu i postępowania badania rękojmi zachowania tajemnicy dla Oddziału Utrwalania i Zabezpieczania Informacji w procedurze wydawania poświadczeń bezpieczeństwa.
Komórka ta dzieli się na Sztab (WKS) i Sekcję Operacyjno-Analityczną (WKSOA), a funkcjonariusze WK dzielą się na funkcjonariuszy operacyjnych i funkcjonariuszy analitycznych (analityków). Sekcja Operacyjno-Analityczna natomiast podzielona jest na podsekcje regionalne umieszczone w ekspozyturach regionalnych, które to podsekcje sprawują nadzór nad podsekcjami lokalnymi w ekspozyturach niższego rzędu.
Niektórzy funkcjonariusze operacyjni posiadają status agentów i wykonują wówczas swoje obowiązki w warunkach całkowitej konspiracji.
Nasza niewidoczna ręka sunie między sygnałami, dzierżąc jednocześnie miecz i tarczę.
Wydział Walki Elektronicznej (WWE) realizuje zarówno działalność wywiadowczą, jak i kontrwywiadowczą w zakresie rozpoznania elektromagnetycznego. W zakresie ochrony zasobów Autorytetu WWE ustala i egzekwuje politykę bezpieczeństwa teleinformatycznego Autorytetu, zwalcza próby spenetrowania zasobów i zapewnia najwyższej jakości standardy szyfrowe w zakresie komunikacji elektronicznej personelu; stąd komórka ta prowadzi ciągłą współpracę z Wydziałem Kontrwywiadowczym. Kooperacja WWE z Wydziałem Wywiadowczym obejmuje pozyskiwanie wszelkich powiązanych z bieżącymi celami i zadaniami danych drogą elektroniczną. W skali taktycznej natomiast WWE czynnie zapewnia bieżącą asystę hakerską pracownikom Autorytetu wykonującym działania terenowe.
Komórka ta dzieli się na Sztab (WWES), Sekcję Wywiadowczą (WWESW) oraz Sekcję Kontrwywiadowczą (WWESK). Sekcja Wywiadowcza dzieli się na podsekcje regionalne, a te na zespoły wykonujące konkretne zadania. Z kolei Sekcja Kontrwywiadowcza dzieli się na podsekcje zajmujące się różnymi aspektami bezpieczeństwa teleinformatycznego Autorytetu, jak np. Podsekcja Kryptograficzna, a te na zespoły zadaniowe, np. Zespół Zadaniowy ds. Doskonalenia Technologii Aktywnej Intercepcji GSM.
Każdy punkt na mapach Autorytetu został naniesiony przez nas. Większość punktów na mapach sfery publicznej została usunięta przez nas.
Wydział Rekonesansu (WR) zajmuje się utrzymywaniem sieci satelitów rozpoznawczych Autorytetu w należytym stanie technicznym, a także gromadzeniem danych geoprzestrzennych oraz prowadzeniem rozpoznania obrazowego. Rezultatem działalności WR jest najwyższego poziomu aktualność i dokładność map geograficznych oraz informacji o rozlokowaniu wrogiego podmiotu na danym terytorium. Z efektów pracy funkcjonariuszy WR korzystają na co dzień niemal wszyscy pracownicy Autorytetu wykonujący wszelkie działania terenowe. Komórka ta nieprzerwanie współpracuje z Wydziałem Walki Elektronicznej i zarówno działa według własnych wskazań przy obrazowaniu danych lokacji, jak i realizuje zlecenia przekazane przez inne komórki organizacyjne CWA.
WR dzieli się na Sztab (WRS), Ogniwo Inżynieryjne (WROI) i sekcje regionalne (WRSR), np. Sekcję ds. Afryki Północnej. Sekcje regionalne dzielą się zaś na zespoły, np. Zespół ds. Zobrazowania Rozlokowania OŚA-2942 na Terytorium Libii. O ile sekcje regionalne są, co do zasady, niezmienne pod względem obszaru zainteresowań, to zespoły powoływane są w celu realizacji konkretnych zadań i wkrótce po tym ulegają odwołaniu. Ogniwo Inżynieryjne natomiast zajmują się projektowaniem, produkcją, konserwacją, naprawą, niszczeniem oraz wynoszeniem i znoszeniem czujników naziemnych, samolotów rozpoznawczych oraz satelitów z orbity geostacjonarnej; również dzieli się ono na tymczasowe zespoły zadaniowe.
Najlepszą tarczą jest broń. Najlepszą bronią jest bestia na otoku.
Wydział Interwencyjny (WI) to komórka organizacyjna CWA zajmująca się zarządzaniem i dysponowaniem jednostkami specjalnymi po ujawnieniu się w działalności operacyjnej CWA potrzeby przeprowadzenia interwencji w celu dokonania ratunku, zamachu, sabotażu, porwania czy ekstrakcji. Jednostki specjalne WI nie są mobilnymi drużynami specjalistycznymi, aczkolwiek komórka ta może zlecić interwencję pobliskiej względem miejsca działania MDS, która z racji posiadanych przez jej operatorów poświadczeń bezpieczeństwa może przetwarzać informacje niejawne o określonej klauzuli i charakterze.
Przykłady zadań realizowanych przez jednostki WI to m.in.:
- uratowanie agenta WW po jego wykryciu przez obcy kontrwywiad;
- przeprowadzenie zamachu na życie członka szczebla kierowniczego wrogiej OŚA;
- ekstrakcja funkcjonariusza operacyjnego WW z terytorium obcego państwa;
- zatrzymanie agentów obcych wywiadów działających na szkodę Autorytetu czy
- udzielenie wsparcia bojowego funkcjonariuszy znajdujących się w stanie zagrożenia życia.
Komórka ta na bieżąco korzysta z danych z zakresu rozpoznania geoprzestrzennego i obrazowego Wydziału Rekonesansu, z zakresu rozpoznania elektromagnetycznego i wsparcia hakerskiego Wydziału Walki Elektronicznej, z zakresu rozpoznania osobowego Wydziału Wywiadowczego oraz danych Wydziału Kontrwywiadowczego. Współpraca z daną komórką podyktowana jest przede wszystkim tym, na rzecz którego z wydziałów realizowana jest interwencja.
Wydział Interwencyjny dzieli się na Sztab (WIS) i Sekcję Operacyjną (WISO). Sztab zajmuje się zarządzaniem sprawami Wydziału, gospodarowaniem powierzonymi środkami, kształceniem funkcjonariuszy i dowodzeniem operacyjnym jednostkami specjalnymi wchodzącymi w skład Sekcji Operacyjnej. Sekcja Operacyjna dzieli się na grupy zadaniowe, np. grupę ekstrakcyjną, a te na konkretne jednostki specjalne o wielkości plutonu dzielonego na dwie drużyny szturmowe, drużynę wsparcia oraz stanowiska samodzielne, np. strzelca wyborowego.
Heptagon (H7) to określenie łączne kierowników komórek organizacyjnych i Dowódcy CWA. Heptagon osobiście lub poprzez pełnomocników codziennie, w ramach odprawy porannej, przedstawia Dowódcy Centralnego Wywiadu Autorytetu najważniejsze informacje o postępach w prowadzonej działalności operacyjno-analitycznej.
Heptagon połączony jest tak zwanym redline. Redline to zaszyfrowany kanał do komunikacji w sytuacjach priorytetowych, umożliwiający natychmiastowy kontakt Dowódcy CWA z szefem każdego wydziału CWA, każdego departamentu Autorytetu, a także z naczelnikiem każdego pionu i Zarządem. Redline może być wykorzystany wyłącznie w sytuacji, gdy ważne informacje muszą być przekazane odpowiednim osobom niezwłocznie.
Nieusprawiedliwione nieodebranie połączenia redline jest ciężkim pogwałceniem dyscypliny pracy w Autorytecie, skutkującym czasowym zawieszeniem danego pracownika w jego prawach do czasu wyjaśnienia sprawy.