Dla zaczynających

Dla zaczynających
znajomość obowiązkowa

Witaj w Społeczności Autorytetu RPC! Będzie nam niezmiernie miło gościć cię w naszym pisarskim i translatorskim gronie!

Wszelkie prace umieszczone na tej Witrynie, o ile nie zaznaczono inaczej, są utworami fikcji. Niniejsza witryna nie służy odgrywaniu ról. Organizacja „Autorytet” ani inne elementy uniwersum RPC nie istnieją.

Czytasz teraz poradnik dla zaczynających, dzięki któremu poznasz obowiązującą w Witrynie etykietę. Zacznijmy jednak od samego początku — tego, jak możesz zostać jednym z nas:

  • 1. Najpierw powinieneś utworzyć swoje konto w serwisie Wikidot; możesz to uczynić tutaj. Zachęcamy, byś na tym etapie zaznajomiony był z polityką ochrony danych osobowych, polityką prywatności oraz warunkami korzystania z platformy Wikidot.
  • 2. Nawet mając konto Wikidot, nie jesteś jeszcze członkiem Witryny. Aby to zmienić, udaj się tutaj, by zaaplikować o nadanie statusu członka Witryny. Przed dołączeniem do nas przeczytaj ten artykuł do końca — zaufaj, że będziemy wiedzieć, czy to zrobiłeś.
  • 3. Po wysłaniu do nas aplikacji poczekaj kilka godzin (czasami nawet do dwóch dni), aż ją zbadamy. Jeśli ją rozpatrzymy, będziesz mógł m.in. oceniać, edytować czy publikować artykuły.

Liczymy jednak, że przed zaaplikowaniem poświęcisz parę minut na zaznajomienie się z artykułami: „Najważniejszych zasady”, zanim zaczniesz publikować komentarze; „Poradnik w sprawach formatu”, żeby znać podstawy formatowania swoich prac w Witrynie, a także „Poradnik w sprawach tłumaczenia” — zanim zakasasz rękawy, by przekładać utwory.

Jeżeli zaznajamiasz się z tą podstroną z myślą o aplikowaniu, prosimy, byś przeczytał wszystkie znajdujące się w tym artykule zakładki. Aby przejść na następną z nich, przewiń stronę do góry i kliknij na kolejne pole — „Zachowanie”.

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.