Hub Kosmicznych Niedopałków

…Na koniec czasów, gdy nasza ostatnia gwiazda zagasła, pozostają tylko Kosmiczne Niedopałki.

test

W roku 1969 stare marzenia ludzkości umarły. Nasz gatunek zrabowany ze wszelkich złotych czasów rozkwitu w swym cichym zakątku halaktyki stawiał czoła nieprzerwanym atakom cywilizacji pozaziemskich, które na zawsze zepsuły naszą wizję świata wokół. Napędzani tak strachem, jak złością wykorzystaliśmy naszą wiedzę o anomaliach, by rzutem na taśmę przeprowadzić kontratak, który przyniósł nam szkody, o jakich dotąd nie śniliśmy. Ceną było wszystko.

Niepewny gatunek poszukujący nowego domu „powołał” w roku 1990 nową obupartyjną organizację przed sferą publiczną. Grupę, która przysięgła zachować ludzkość od krzywdy, zaczęła działać jako bastion ludzkiej uczciwości, pomysłowości i wytrwałości: Galaktyczny Regiment Protektorów Człowieczeństwa.

Oto opowieść o nadziei, o przeciętnych osobach przemierzających fantastyczne światy, złapanych w trybiki świata dużo większego od nich. Oto opowieść o niebezpieczeństwie, o pokonywaniu nieprawdopodobnego i osiąganiu niemożliwego. Najważniejsze — oto opowieść o człowieku.

Zaczynajmy._

GRPC_Logo.png

Dokument — „Przewodnik pisarski po Kosmicznych Niedopałkach”

„Podobają ci się prace umiejscowione w światach ze złotych czasów science-fiction lub fantastyki? Masz ochotę rzucić okiem na przebłysk gatunku unicestwionego przed apogeum swojego rozwoju?”

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.