Naczelnik Pionu Przechowalniczego to najwyższy inżynieryjnym tytułem naukowym — Pierwszego Inżyniera — inżynieryjny pracownik naukowy Pionu Przechowalniczego będący jego zwierzchnikiem i posiadający dostęp do wszelkich przetwarzanych przez departamenty Pionu Przechowalniczego informacji. Polecenie służbowe NPP, choć wydawane stosunkowo rzadko, wiąże każdego pracownika Pionu.
Naczelnik Pionu Przechowalniczego jest bezpośrednim łącznikiem Pionu z Zarządem jako członek Rady Wykonawczej i codziennie rano wraz z resztą naczelników bierze udział w odprawie Zarządu.
Pierwszy Inżynier obsługiwany jest przez swoją Kancelarię, na którą składa Zastępca Naczelnika i najznamienitsi inżynieryjni pracownicy naukowi Autorytetu. Ze względu na strategiczną rolę i skalę działalności NPP względnie rzadko bezpośrednio angażuje się w konkretne sprawy Pionu, powierzając nadzór nad jego działalnością pozostałym członkom Naczelnictwa.
Zastępca Naczelnika Pionu Przechowalniczego to drugi najważniejszy pracownik Pionu Przechowalniczego, który, oprócz pełnienia funkcji zastępcy NPP, czuwa nad procesem wdrażania poleceń NPP. Co do zasady — reprezentuje on przed Naczelnikiem całą kadrę Pionu Przechowalniczego, a nie żaden departament.
ZNPP to przyjazna twarz dla każdego pracownika, gotowa do reprezentowania go w zakresie jego praw i obowiązków, a także potrzeb zawodowych i osobistych przed organem zwierzchnim. Ponadto ZNPP w imieniu personelu może podejmować czynności względem menedżerów departamentów Pionu Przechowalniczego będące jego prerogatywami służącymi zabezpieczeniu dobra ogółu i każdego pracownika w zgodzie z obowiązującymi zarówno pragmatykami służbowymi, jak i standardami postępowania.
Profesor pełniący tę funkcję, tak jak NPP, obsługiwany jest przez Kancelarię Naczelnika Pionu Przechowalniczego.
Wizytator Pionu Przechowalniczego to trzeci najważniejszy pracownik Pionu Przechowalniczego. Wizytator odpowiedzialny jest za przeprowadzanie wizytacji oraz lustracji departamentów Pionu Przechowalniczego. W celu skutecznego wykonywania tych obowiązków Wizytator ma prawo żądania dostępu do wszelkich informacji Pionu Przechowalniczego, w tym do przesłuchania każdego pracownika, w celu kontroli zgodności działania departamentów z obowiązującym prawem wewnętrznym i standardami postępowania.
Wizytator obowiązany jest przeprowadzić wizytację każdego departamentu przynajmniej dwa razy w roku. Pierwsza wizytacja ma miejsce od początku stycznia do końca maja, a druga — od początku lipca do końca listopada. Pomiędzy wizytacjami w danym departamencie muszą upłynąć co najmniej trzy miesiące. Wizytator nie uprzedza żadnego menedżera departamentu o terminie wizytacji. Ponadto na skargę, wniosek lub w wyniku innego rodzaju napływu podejrzeń względem prawidłowości funkcjonowania danego departamentu Wizytator może w dowolnym terminie przeprowadzić jego lustrację.
Zgromadzenie dwóch konsekutywnych ocen negatywnych dokonanych w trakcie wizytacji jest zwykle jednoznaczne z obowiązkiem złożenia wyjaśnień przed Naczelnikiem i możliwością utraty stanowiska.
Profesor pełniący tę funkcję obsługiwany jest przez Biuro Wizytacyjno-Lustracyjne i najznamienitszych inżynieryjnych pracowników naukowych Autorytetu, wyspecjalizowanych w dziedzinach ekonomii, rachunkowości i szeroko rozumianego audytu.
Szef Delegacji Pionu Przechowalniczego to czwarty najważniejszy pracownik Pionu Przechowalniczego. Szef Delegacji odpowiada za organizowanie zatrudnienia w Naczelnictwie, przepływ pracowników naukowych, naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych, wysyłanie pełnomocników do innych Pionów oraz przyjmowanie pelnomocników innych Pionów.
Szef Delegacji jest także odpowiedzialny za zapewnianie współpracy między departamentami, poprzez prowadzenie postępowań pojednawczych i wydawanie poleceń wykonawczych. Ostatnim obowiązkiem Szefa Delegacji jest czuwanie nad należytym obsadzeniem ekspozytur Autorytetu pracownikami Pionu Przechowalniczego i w celu tym w każdej ekspozyturze powołuje spośród delegowanych do Naczelnictwa pracowników, uwzględniając opinie departamentowych ich przełożonych, kierowników zarządzających działalnością departamentów Pionu.
Profesor pełniący tę funkcję obsługiwany jest przez Biuro Delegacyjne i najznamienitszych inżynierów Autorytetu.
Referat Spraw Specjalnych to komórka organizacyjna Naczelnictwa obsługująca Dowódcę RSS. Funkcjonariusze RSS, nazywani agentami specjalnymi, odpowiadają za nadzorowanie konkretnych czynności prowadzonych przez Naczelnictwo w departamentach, a także wspomagają organy Naczelnictwa w kwestii zadań wykraczających poza kompetencje zwykłych inżynierów, np. prowadzenia lub wspomagania dochodzeń prowadzonych w departamentach oraz pomiędzy nimi w zakresie wiedzy i umiejętności kryminalistycznych.
Najważniejszym jednak zadaniem agentów specjalnych jest wykrywanie, badanie, zapobieganie i przeciwdziałanie nieposłusznej wobec Naczelnictwa działalności departamentów, a także ujawnianie prób ukrycia przed Naczelnictwem pewnych spraw. Stąd właśnie większość lustracji przeprowadzanych przez Wizytatora spowodowana jest napływem raportów agentów specjalnych działających jawnie lub w trybie zakonspirowanym.
Od agenta specjalnego wymaga się wszechstronności, szczególnych predyspozycji do wykrywania fałszu, umiejętności grafologicznych, bojowych, wyburzeniowych, szpiegowskich oraz kryminalistycznych. Powoływani są oni spośród najwybitniejszych pracowników, którzy przeszkoleni zostają przez Centralny Wywiad Autorytetu.
Główny Instytut Pionu Przechowalniczego (GIPP) to stacja Autorytetu, z której prowadzone jest zarządzanie całym tym obszarem funkcjonalnym. W gmachu GIPP mieszczą się biura organów Naczelnictwa: Kancelaria Naczelnika, Biuro Wizytacyjno-Lustracyjne, Biuro Delegacyjne oraz Biuro Dowódcy Referatu Spraw Specjalnych.
Ponadto w Instytucie osobiście działają zwierzchnicy wszystkich departamentów Pionu. Są to: Naczelny Inżynier Komponentu Inżynieryjnego, Naczelny Inżynier Modułu Biomechaniki, Naczelny Inżynier Laboratorium Protokolarnego, Przewodniczący Związku Konserwacyjnego, Dyrektor Izolowanych Zasobów Zbytecznych, Naczelny Inżynier Biura Infrastruktury Nadzwyczajnej i Międzygwiezdnej, Dyrektor Biura Pośrednictwa Kontrahenckiego oraz Naczelny Inżynier Oddziału Komunikacji.
Ze względu na szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa i zdolności operacyjnej Autorytetu GIPP nigdy nie może stać się przedmiotem żadnych wpływów anomalnych. Stacja przygotowana jest na bombardowanie, przejście fali uderzeniowej, ataki chemiczne i biologiczne, ale najważniejsze — na zarządzanie całym Pionem Przechowalniczym w każdych, choćby najgorszych warunkach.