Ostatnie posty

Ostatnie posty

Z kategorii:
strona 1123...następna »
Re: Uszanowanko
XalarisXalaris 21 Jan 2021 19:55
w dyskusji Ogólne / Hej! » Uszanowanko

Hejka. ^__^

Re: Uszanowanko przez XalarisXalaris, 21 Jan 2021 19:55
Re: Uszanowanko
Sn3jkSn3jk 21 Jan 2021 09:57
w dyskusji Ogólne / Hej! » Uszanowanko

Siemka, wygląda na to, że z takim doświadczeniem masz wiele do podzielenia się. Coś konkretnego przyciągnęło twoją uwagę do RPC? Zostając tu na dłużej należy przyzwyczaić się do tempa mrówkojada czteropalczastego, ale nie ma co narzekać ; D

Re: Uszanowanko przez Sn3jkSn3jk, 21 Jan 2021 09:57
Re: Uszanowanko
Samuel BSamuel B 21 Jan 2021 01:34
w dyskusji Ogólne / Hej! » Uszanowanko

Witaj. Mam nadzieję, że miło będzie Ci się z nami spędzać czas! Jako że Autorytet RPC trochę od SCP się różni, na Twoim miejscu poświęciłbym trochę czasu na zaznajomienie się z artykułami dostępnymi spod górnego menu oraz z hubem Poradniki.

Re: Uszanowanko przez Samuel BSamuel B, 21 Jan 2021 01:34
Uszanowanko
TigresssTigresss 20 Jan 2021 23:29
w dyskusji Ogólne / Hej! » Uszanowanko

Z tej strony stara bywalczyni SCP-PL 2013-2014, potem aktywizowałam się z CI-ami i innymi sister-wikiami, tak że za pasem niby coś tam wiem. IRL, Julia, 27, Śląskie, zajmuję się handlem kosmetykami, a i interesuje mnie sztuka tworzenia perfum i podobnych substancji zapachowych.

Uszanowanko przez TigresssTigresss, 20 Jan 2021 23:29
Re: Dziennik tłumaczeń przez Samuel BSamuel B, 19 Jan 2021 21:43
Atrybucja
Samuel BSamuel B 19 Jan 2021 21:40
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-329

Tłumaczenie bazuje na RPC-329. Autorem tamtej pracy jest ieatcrepesieatcrepes

Atrybucja przez Samuel BSamuel B, 19 Jan 2021 21:40
Re: Dziennik tłumaczeń przez JakisPorusJakisPorus, 16 Jan 2021 23:06

Niniejsze tłumaczenie powstało na podstawie utworu FalsTV Episode 1 - Harold Ruins Object Classes autorstwa TakyonTakyon.


Atrybucja przez JakisPorusJakisPorus, 16 Jan 2021 22:55

Dałeś mi sporo do myślenia…

więcej wzmianek na temat pozostałych członków grupy oraz ich relacji
więcej odniesień do skutków na cywilizacji ludzkiej
zakładam, że protoplaści DZZ
możliwości technologicznych
Nie chciałbym widzieć jakiejś ekspozycji, a bardziej porozstawiane tu i ówdzie smaczki.

Jasne.

czy naprawdę TYLKO 6 AVAROTTI istniało?!

Myślałem bardziej, że istniało ich dużo więcej, ale w toku ucieczki przed wrogami większość z nich zginęła. W chwili przybycia na Ziemię pozostało ich tylko sześcioro. Oznacza to, że jeśli oryginały przetrwały, na nich spoczywa obowiązek rozmnożenia się w taki sposób, by nadrobić straty gatunkowe.

Napisałeś backup copy, ale czyż nie implikuje to zdolności powrotu w jakiejś formie fizycznej tych "hologramów" Avarotti? Czy nie byłoby miłe zagrać czytelni na nosie tym, że Avarotti być może nie są tak mili, jak Isca wydaje się wskazywać?

Dałeś mi właśnie świetny pomysł na trzeci dodatek!


EDIT: Właściwie rezygnuję z Twojej propozycji (odniosę się jednak do problematyki wynikającej z wykorzystania takiego terminu jak kopia zapasowa) na rzecz odwołania się do świata RTN-29 z mojej 005, powiązania go z Avarotti i sprawienia, że agresorzy ścigający Avarotti dowiadują się, że lud ten wciąż istnieje i dają do zrozumienia Autorytetowi, że wiedzą. W następstwie Autorytet osiaga 'panic state'. = D

Re: Kolejny pomysł na raport przez Samuel BSamuel B, 12 Jan 2021 23:24

Postanowiłem nadać byt paru postaciom. Ot, mamy do czynienia głównie z sympatyczną Iscą, ale i dowiemy się nieco więcej na temat pozostałych Avarotti, jak np. na temat Tyrasa, lidera ludu. Tyras pokazuje się w przesłuchaniu jednym jako zdystansowany, zimny gość, który wrednie odmawia jakiejkolwiek współpracy z Autorytetem. W ostatnim przesłuchaniu dowiadujemy się, że być może Tyras ma dobre powody do takiego, a nie innego zachowania, albowiem jest prawdziwym bohaterem, który poświęcił wszystko, co miał, by ratować resztę swojego ludu.

Bardzo dobre ujęcie Tyrasa, chociaż spodziewałem się czegoś więcej: więcej wzmianek na temat pozostałych członków grupy oraz ich relacji, uściślenia, czy naprawdę TYLKO 6 AVAROTTI istniało?!?!?!?!, oraz więcej odniesień do skutków na cywilizacji ludzkiej (zakładam, że protoplaści DZZ — spodziewałem się odniesień do DZZ, jakichkolwiek!), a także możliwości technologicznych — tak, cóż, skok na kraniec wszechświata jest raczej bardzo wymagający, ale bardzo też mało mówi o tym gatunku. Nie chciałbym widzieć jakiejś ekspozycji, a bardziej porozstawiane tu i ówdzie smaczki.

Wiesz co? Napisałeś backup copy, ale czyż nie implikuje to zdolności powrotu w jakiejś formie fizycznej tych "hologramów" Avarotti? Czy nie byłoby miłe zagrać czytelni na nosie tym, że Avarotti być może nie są tak mili, jak Isca wydaje się wskazywać? ;)

Re: Kolejny pomysł na raport przez Big PandaBig Panda, 12 Jan 2021 21:58

Dzięki za sugestię. Postąpię zatem, jak zaproponowałeś.

Re: Kolejny pomysł na raport przez Samuel BSamuel B, 11 Jan 2021 23:03

Trochę krótka opinia:
W sumie, bardzo nietypowy koncept naukę języka obcej istoty i to mi się bardzo mi się podoba, chciałbym przeczytać gotowca. Jednakże zrobiłbym coś trochę innego…

Otóż można byłoby zastąpić nazwiska na Angielskie. Dlaczego? Otóż sądzę, że trochę za dużo naszych prac dzieje się w Polsce, bądź posiadają głównie polskich naukowców, co trochę marnuje potencjał światowego udziału Autorytetu. Po za tym myślę, że osoba z angielskim jako ojczystym najbardziej by się nadawała do takiej nauki.

A co do tłumaczenia dialogów. Całkiem dobrym konceptem mogło by wykorzystywanie offsetów, gdzie w jednej wersji można byłoby oryginalny tekst, a w 2 tekst przetłumaczony.

I w sumie tyle mam do powiedzenia.


Re: Kolejny pomysł na raport przez JakisPorusJakisPorus, 11 Jan 2021 16:57

Proszę o udzielenie wstępnej opinii na temat zarysu pracy przedstawionej o tutaj.

Jak widać, dopiero pracuję nad formą raportu, więc nie chodzi mi o krytykę szkicu. Na to przyjdzie pora za jakiś czas. Bardziej zainteresowany jestem uzyskaniem Waszych opinii na temat ogólnej koncepcji oraz eksperymentu w postaci zawarcia przesłuchań obiektu w języku angielskim. Uzasadnieniem tego jest fakt, iż Autorytet podjął się nauczenia obcej inteligencji języka angielskiego do celów komunikacji, a przesłuchania mają przedstawiać postęp obiektu w przyswajaniu języka angielskiego. Stąd trudno mi sobie wyobrazić, jak inaczej unaocznić progres bez używania angielszczyzny. =D Z drugiej strony chciałbym, żeby polscy czytelnicy bez znajomości angielskiego mogli zrozumieć cały raport.

Koncepcja ogólna jest taka, że istnieje sobie pewna cywilizacja — Avarotti, o której mowa w lore na temat DZZ. Tutaj Autorytet wchodzi w kontakt z pozostałością tej cywilizacji i dowiaduje się nieco więcej na jej temat, tzn. skąd pochodzi, co przebyła i co się z nią aktualnie dzieje.

Postanowiłem nadać byt paru postaciom. Ot, mamy do czynienia głównie z sympatyczną Iscą, ale i dowiemy się nieco więcej na temat pozostałych Avarotti, jak np. na temat Tyrasa, lidera ludu. Tyras pokazuje się w przesłuchaniu jednym jako zdystansowany, zimny gość, który wrednie odmawia jakiejkolwiek współpracy z Autorytetem. W ostatnim przesłuchaniu dowiadujemy się, że być może Tyras ma dobre powody do takiego, a nie innego zachowania, albowiem jest prawdziwym bohaterem, który poświęcił wszystko, co miał, by ratować resztę swojego ludu.

Kolejny pomysł na raport przez Samuel BSamuel B, 11 Jan 2021 14:29

Zatwierdzam.

przez Samuel BSamuel B, 09 Jan 2021 15:17
  • Zmiana materialna
  • Propozycja: dodanie jako daty pozyskania RPC-PL-019: 8 sierpnia 2013 roku
  • Uzasadnienie: informacja z suplementu B:

Dochodzenie zostało zawieszone w dniu 8 sierpnia 2013 roku w wyniku objęcia obiektu RPC-PL-019 planem przechowalniczym Autorytetu.

przez XalarisXalaris, 09 Jan 2021 00:57

Praca została opublikowana. Zamykam wątek.


★ Post specjalny ★ przez JakisPorusJakisPorus, 05 Jan 2021 23:30
XalarisXalaris 05 Jan 2021 21:58
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-PL-019

To teraz mogę dać zasłużone 5.

przez XalarisXalaris, 05 Jan 2021 21:58
Big PandaBig Panda 05 Jan 2021 21:24
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-PL-019


O.o!!!


Rzeczywiście bardzo mocno spieprzyłem sprawę!

Dodam za dosłownie 3 minuty, że preparaty amnezyjne zastosowano tylko na członkach widowni, którzy latali. Wiadomości poniosły się również innymi kanałami. Na Krzysztofie nie będzie to zastosowane. Dzięki za wychwycenie!

Nie mam pojęcia, jak przeszło mi to pod nosem!


Jednocześnie zapomniałem o atrybucji.

Obydwa obrazki są CC BY-SA 3.0. Plakat został przeze mnie wykonany na podstawie obrazka z thispersondoesnotexist.com, a schemat przez Sharha.

przez Big PandaBig Panda, 05 Jan 2021 21:24
XalarisXalaris 05 Jan 2021 17:25
w dyskusji Ukryte / Dyskusje podstron » RPC-PL-019

Dałam cztery, bo widzę dużą sprzeczność logiczną.

Zastosowano na masową skalę preparaty amnezyjne po incydencie na pokazie magii, okej. Zastosowano środek amnezyjny wobec Krzysztofa, okej.

Jakim to sposobem w takim razie społecznosć magików mogła w ogóle wiedzieć o tym występie i prowadzić międzynarodowe badania sztuczki, którą wykorzystała Allamhara?!

Poza tym raport wzbudził we mnie bardzo dobre odczucia, ma swoją głębie oraz interesujące postaci, których chcę zobaczyć więcej.

przez XalarisXalaris, 05 Jan 2021 17:25
Re: Dziennik publikacji przez Big PandaBig Panda, 05 Jan 2021 00:29
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License