Wydarzenia kanonu angielskiego

Wydarzenia
kanonu angielskiego

W przeciągu swoich dziejów Autorytet i jego sojusznicy przetrwali niewyobrażalne niebezpieczeństwa i przemierzyli fantastyczne krainy. W trakcie tych niezwykłych doświadczeń pozyskiwano anomalie i przeżywano rzeczy, na których temat potem powstawały opowieści. Zagłęb się w owoce najobszerniejszych przykładów współpracy autorów RPC, którzy usiłują tchnąć życie w kanon angielski.

Zwycięzca konkursu: RPC-435

J Jest rok 1880. Autorytet, wciąż odczuwając skutki świeżo uzyskanej niepodległości, na fali nowego katolicyzmu podejmuje się eksploracji nieznanego terytorium, by ujarzmić ostatni ze skrawków amerykańskiej granicy. Mały saloon w jeszcze mniejszym, nowo powstałym miasteczku Tombstone, w Arizonie, gdzie goszczą bandyci i dziwacy, staje się ich prowizoryczną bazą operacyjną…

Tombstone%20Map%20Art%20%28By%20Rota%29.webp

Wkład 9 autorów | 0 zgłoszonych prac

W tym:

0 raportów RPC

0 opowieści

0 dokumentów

Zwycięzca konkursu: Pion Ochronny (w wersji angielskiej)

Wasze słabe wyniki sprawiły, że Autorytet znalazł się w niefortunnej sytuacji. Zabrakło nam gotówki i mamy jeszcze mniej opcji. Osobiście uważam, że wasze trzy piony to kompletne porażki i żaden z nich nie powinien być wyłączony spod nieuniknionych cięć budżetowych. Jednakże moja kadencja jako GD-WEST dobiega końca, a mój następca będzie zupełnie inną osobą. Nowi GD obejmą swoje stanowiska na początku lutego, a ostateczne głosowanie nad budżetem odbędzie się 16 marca.

maxresdefault.webp

Wkład 20 autorów | 0 zgłoszonych prac

W tym:

0 raportów RPC

0 opowieści

0 dokumentów

Zwycięzca konkursu: Sprawa OUVERTURE

Widzieliśmy iglice, wieże i zamek — jak ze snu — przez falujące wzgórza, kręte rzeki i gęste lasy. Zbliżyliśmy się, ale odepchnął nas silny wiatr, zmuszając nas do wylądowania w płytkiej wodzie przy brzegu. Z powietrza widzieliśmy wyspę o szerokości zaledwie kilku tysięcy stóp. Stojąc na ziemi, nie ulegało jednak wątpliwości, iż jest to w istocie cały świat.

Castle.webp

Wkład 14 autorów | 0 przetłumaczonych prac

W tym:

0 raportów RPC

0 opowieści

0 dokumentów

Zwycięzca konkursu: RPC-369 i Pożeracz grzechu

W roku 1514 Auctoritas Impertus skonfiskowało dzieła sztuki, notatki i wynalazki słynnego Leonarda Da Vinci, podczas gdy przebywał on w Rzymie. Według znalezionych dokumentów powodem interwencji impertusów w badania Da Vinciego było „powstrzymanie nieświętych działań na poświęconej ziemi”. Masowa konfiskata anomalnych artefaktów wystarczyła, by zatkać wewnętrzne systemy kontroli Impertus Auctoritas na lata. Potrzebowali oni również pomocy z zewnątrz, by móc kontrolować tamte bezbożne wytwory.

unknown.webp

Wkład 17 autorów | 0 przetłumaczonych prac

W tym:

0 raportów RPC

0 opowieści

0 dokumentów

Zwycięzca konkursu: Sen o wieży Babel

Na przestrzeni dziejów opowiadano historie o mitycznych miastach, które zaginęły z biegiem czasu. Od powodzi Noego po opowieści starożytnych Persów — legendy są uniwersalne. Mitologia irlandzka mówi o mieście znanym jako Hy Brasil; Majowie i Aztekowie wspominają o swoich początkach na zatopionych wyspach. Mu, Lemuria, Avalon, El Dorado — te nazwy mają fikcyjny poblask, acz raz na jakiś czas to, co mityczne, staje się rzeczywistością.

Site-17.webp

Wkład 11 autorów | 0 przetłumaczonych prac

W tym:

0 raportów RPC

0 opowieści

0 dokumentów

Zwycięzca konkursu: Bestie, w brzuchu Bestii

O godzinie 04:37, w dniu 13 czerwca 2019 roku, w podziemiach Placówki 014 uaktywnił się długo zaniedbywany czuwak awaryjny. W następstwie doszło do eksplozji nuklearnej o mocy 5 kiloton, która spowodowała spustoszenie w okolicznych terenach Nevadanu. Po zniszczeniu głównej części Placówki ci, którzy pozostali, muszą znaleźć sposób na przetrwanie. Kto wie, co ocalali zobaczą na napromieniowanym pustkowiu, które pozostaje jeszcze ich domem, acz wkrótce stać się ich grobem.

failsafe%20lineupsketch.webp

Wkład 17 autorów | 0 przetłumaczonych prac

W tym:

0 raportów RPC

0 opowieści

0 dokumentów

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.