Wydarzenia kanonu polskiego

Wydarzenia
kanonu polskiego

W przeciągu swoich dziejów Autorytet i jego sojusznicy przetrwali niewyobrażalne niebezpieczeństwa i przemierzyli fantastyczne krainy. W trakcie tych niezwykłych doświadczeń pozyskiwano anomalie i przeżywano rzeczy, na których temat potem powstawały opowieści. Zagłęb się w owoce najobszerniejszych przykładów współpracy autorów RPC-PL, którzy usiłują tchnąć życie w kanon polski.

Zwycięzca konkursu: ogłoszenie laureatów 8 maja 2023 r.

Black_Eagle_Order_star.jpg

Autorytet RPC działa w skali globalnej i wykorzystuje całe morze środków finansowych, technologicznych oraz militarnych do zabezpieczania fenomenów naruszających prawo naturalne oraz obrony ludzkości przed zagrożeniami stwarzanymi przez podmioty świata anomalii.

Nie zawsze jednak tak było…

Gdy z map politycznych Europy schyłku XVIII wieku zniknęła Polska — kolebka organizacji — Autorytet stracił zdolność operacyjną w Europie Środkowej i Wschodniej. Nastała w strukturze organizacji swoista próżnia władzy skazała Autorytet na wielomiesięczne sparaliżowanie i konieczność dalszej realizacji celów strategicznych w tragicznym osłabieniu. Odtąd zainteresowania operacyjne organizacji ograniczyły się do Ameryk, gdzie turbulentna sytuacja między Stanami Zjednoczonymi, Hiszpanią oraz Francją nieustannie groziła wybuchem wojny, a także do Afryki, Azji i Oceanii.

W zjednoczonych Prusach lat czterdziestych XIX wieku sytuacja aż błagała o powrót Autorytetu. Królewieckie gazety pisały o szeregach potwornych zbrodni, wśród szlachty pojawiały się pogłoski o tajemniczych konszachtach nowego króla, a tajemniczy i elitarny Order Orła Czarnego zaczynał wywierać coraz większe wpływy na sytuację w kraju. W niektórych kręgach drżące wargi mamrotały o tajemniczych zjawiskach, monstrach i artefaktach, które były gromadzone przez rycerzy Orderu. Wszystko wskazywało na to, że organizacja ta zechciała zająć miejsce Autorytetu, choć w celach zdecydowanie go nieprzypominających, skoro zaciekawionych uciszano sztyletami i za zgodą króla niektórych porywano, by przeprowadzać na nich nieludzkie eksperymenty. Najsprytniejsi, którzy w swej mądrości trzymali język za zębami, czym prędzej pierzchali z kraju.

W roku 1843 pojawiły się jednak innego rodzaju pogłoski… o tajemniczej partyzantce, która wydaje się oponować Orderowi Orła Czarnego. Znawcy sztuk tajemnych nie mieli większych wątpliwości. Gdy z europejskich lochów ginęli więźniowie, których potem widywano w Prusach, wniosek sam nasuwał się na usta: Autorytet powrócił. Chociaż osłabiona w Europie, organizacja ta zamierza doprowadzić sprawy do końca i ujawnić kotarę tajemnicy, za którą kryje się Order, by zdemaskować jego cele, a następnie pociągnąć go do odpowiedzialności.


Wkład ? autorów | 1 złożonych prac

W tym:

Raporty RPC: 0

Opowieści: 1

Dokumenty: 0

O ile nie stwierdzono inaczej, treści niniejszej witryny objęte są postanowieniami licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.