Mimo że formalnie Autorytetem nie zarządza jedna osoba, a kolegialny organ trzynastu dyrektorów globalnych, Zarząd w drodze głosowania tajnego wyłania liczbą co najmniej 12 głosów spośród swoich członków osobę, której przypadnie zaszczyt zajęcia stanowiska Prezesa Zarządu Autorytetu.
W sytuacji kryzysowej — również, jeśli Zarząd nie jest w stanie wybrać Prezesa — stanowisko to należy się najstarszemu stażem pracy w Zarządzie aktywnemu dyrektorowi. Pomija się jednak GD-13, chyba że dyrektor ten pozostaje jedynym członkiem Zarządu.
Prezes Zarządu kieruje obradami Zarządu i posiada prawo do stosowania policji sesyjnej, które na ogół oznacza możliwość wydawania wiążących poleceń porządkowych innym dyrektorom globalnym w przedmiocie zachowania się podczas obrad. Co więcej, w sytuacji, gdy z różnych względów Zarząd nie może się zebrać w liczbie co najmniej sześciu dyrektorów, a zachodzi pilna konieczność wydania uchwały w ważnej sprawie, Prezes umocowany jest do wydawania rozporządzeń z mocą uchwały. Akty takie podlegają jednak zatwierdzeniu w trakcie najwcześniejszego zebrania odpowiedniej liczby dyrektorów. Ostatnia funkcja GD-01 ujawnia się w sytuacji, gdy z powodu równego rozkładu głosów Zarząd nie jest w stanie podjąć kolegialnej decyzji w określonej sprawie: wówczas głos Prezesa liczy się za dwa.
Asystenci GD-01 w głównej mierze zajmują się organizacją terminarzy i spotkań GD-01.
Prerogatywy:
- wydawanie rozporządzeń z mocą uchwały;
- rozstrzyganie o wyniku głosowania w razie równego rozkładu głosów;
- sprawowanie policji sesyjnej w trakcie obrad Zarządu.
Administrator Autorytetu, czyli GD-02, nadzoruje i koordynuje działalność Autorytetu w zakresie ekspozytur regionalnych, a poprzez nie również ekspozytur niższego rzędu. Administrator powołuje i odwołuje dyrektorów regionalnych, a także zatwierdza bądź odmawia zatwierdzenia danej osoby na stanowisko dyrektora ekspozytury niższego rzędu.
GD-02 periodycznie zapoznaje się ze sprawozdaniami z działalności ekspozytur i na podstawie tego nakreśla strategie ich rozwoju, pod względem mikroekonomicznym, kadrowym, logistycznym itd. Jest to dyrektor umocowany do nadawania i odbierania prawa działalności ekspozyturom, a także do wszczynania procesu budowy i likwidacji ekspozytur.
Asystenci GD-02 to w większości specjaliści od audytu operacyjnego, logistycy oraz architekci.
Prerogatywy:
- powoływanie i odwoływanie dyrektorów regionalnych oraz zatwierdzanie dyrektorów ekspozytur;
- przeprowadzanie wizytacji i lustracji ekspozytur;
- dopuszczanie i wyłączanie ekspozytur z użytku;
- udzielanie urlopów i świadczeń dyrektorom regionalnym.
Zakres działalności Sekretarza w odniesieniu do funkcjonowania Zarządu obejmuje obowiązek zarządzania administracyjno-gospodarczego siedzibą i technologią Zarządu, w szczególności dotyczącą zdolności komunikacyjnej. GD-03 zajmuje się również ustalaniem harmonogramu obrad zwyczajnych, zwoływaniem obrad nadzwyczajnych oraz protokołowaniem ich przebiegu.
Poza spotkaniami Zarządu Sekretarz opiekuje się rejestrami i archiwami dyrektorów globalnych oraz udziela im urlopów i świadczeń. Ponadto GD-03 nadzoruje nabór, szkolenia i przepływ asystentów. Najważniejszym jednak celem osoby pełniącej tę funkcję jest znajomość historii Zarządu i Autorytetu, a także strategii, tajnych porozumień, koneksji itp., które zostały wdrożone przez dyrektoriaty poprzednich lat. Z tego powodu Sekretarzowi przydaje się największą świadomość prawdziwej potęgi Zarządu i możliwości rozwiązywania najrożniejszych problemów. Uznawany jest on za jednego z najcenniejszych dyrektorów globalnych.
Asystenci GD-03 to w głównej mierze specjaliści od planowania, zarządzania czasem, archiwizacji oraz organizacji spotkań.
Prerogatywy:
- zwoływanie obrad nadzwyczajnych Zarządu;
- ustalanie harmonogramu i protokołowanie obrad;
- udzielanie urlopów i świadczeń dyrektorom globalnym;
- koordynacja pracy asystentów dyrektorskich.
Mimo że inne departamenty czuwają nad zasobami finansowymi Autorytetu, GD-04 odpowiada za to przed Zarządem jako jego Skarbnik.
Corocznie do 1 czerwca każdego roku Rada Wykonawcza i Zarząd opracowują listę priorytetów budżetowych. Na podstawie tej listy oraz danych z Oddziału Spraw Finansowych Skarbnik opracowuje i przedstawia do 1 lipca włącznie projekt budżetu Radzie Wykonawczej. Do 1 sierpnia każdy z naczelników niezależnie wypowiada się na temat projektu budżetu i wraz z ew. zastrzeżeniami przekazuje go Zarządowi za pośrednictwem GD-13.
Zarząd zajmuje stanowisko do 1 września, włączając bądź oddalając ew. zastrzeżenia naczelników. Skarbnik do 1 października opracowuje na podstawie tego stanowiska nowy projekt budżetu i przedstawia go ponownie Radzie, który następnie przekazuje go Zarządowi. Jeżeli Zarząd akceptuje projekt, uchwala go bezwzględną większością głosów jako plan budżetowy na nadchodzący rok. Ostateczny termin uchwalenia budżetu to 15 grudnia.
Asystenci GD-04 to specjaliści od audytu finansowego oraz planowania budżetowego.
Prerogatywy:
- tworzenie projektu budżetowego;
- udzielanie subwencji i dotacji;
- przeprowadzanie wizytacji Oddziału Spraw Finansowych;
- przeprowadzanie lustracji każdego departamentu podejrzanego o sprzeniewierzenie środków budżetowych;
- wydawanie wiążącej opinii finansowej na temat każdego projektu Autorytetu.
W sytuacjach, gdy wskazane jest, by Zarząd zajął oficjalne stanowisko, wygłosił orędzie lub inną przemowę do personelu Autorytetu, spojrzenia kieruje się ku GD-05, czyli Rzecznikowi Zarządu. Dyrektor ten jest specjalistą od estetyki, perswazji, a także socjotechniki, gotowym do wdrażania reżimu stylistycznego wobec wiadomości Zarządu i jego dyrektorów do pozostałych pracowników.
Asystenci GD-05 to w głównej mierze specjaliści od kontaktu ze środkami masowego przekazu, mediów społecznościowych, retoryki, erystyki, socjotechniki oraz psychologii komunikacji.
Prerogatywy:
- opracowywanie i wygłaszanie oficjalnych stanowisk Zarządu;
- reprezentowanie i określanie strategii komunikacji ze środkami masowego przekazu;
- dopuszczanie oficjalnych stanowisk dyrektorów globalnych do upublicznienia przed pracownikami Autorytetu.
GD-06 powierza się reprezentowanie Zarządu i Autorytetu w kontaktach z najwyższymi przedstawicielami państw, organizacji ponadnarodowych i międzynarodowych. Uzupełnia on i ostatecznie nakreśla kierunek działalności Oddziału Stosunków Dyplomatycznych. W sytuacjach wyjątkowych występuje on również w charakterze konsula. Ponadto dyrektor ten umocowany jest do prowadzenia rozmów i rokowań z przedstawicielami agencji świata anomalii, a także zdobywania koneksji i ugruntowywania pozycji Autorytetu na arenie międzynarodowej.
Asystenci GD-06 to w większości specjaliści od stosunków międzynarodowych, polityki i kultury różnych państw, a także protokołu dyplomatycznego.
Prerogatywy:
- reprezentowanie dyplomatyczne Zarządu i Autorytetu na arenie międzynarodowej;
- reprezentowanie konsularne poszczególnych pracowników, jeżeli wymaga tego dobro Autorytetu lub zasady słuszności;
- przeprowadzanie wizytacji i lustracji Oddziału Stosunków Dyplomatycznych;
- branie udziału w rokowaniach i składanie w imieniu Zarządu podpisów na umowach międzynarodowych.
Zadania GD-07 obejmują przejęcie bezpośredniej zarządczej kontroli nad działalnością trzech pionów i Prezydium w przypadkach wystąpienia największych incydentów natury anomalnej, których następstwa wymagają zunifikowanej reakcji całego Autorytetu.
Strateg jest również zarządczym gwarantem prawidłowego funkcjonowania Autorytetu pod względem niejawności podejmowanych czynności. W tym celu wyposażony jest on w prawo do zwalniania pracowników z tajemnicy służbowej w zakresie komunikacji wewnątrzorganizacyjnej, a także dyskrecjonalnego nadawania natychmiastowo skutecznych poświadczeń bezpieczeństwa oraz autoryzacji. Ponadto GD-07 jest dyrektorem umocowanym do zatwierdzania wniosków o zastosowanie rozwiązania szczególnego wobec danego obiektu oraz obejmowania nośników zjawisk anomalnych zakazem poddawania ich neutralizacji, translokacji lub likwidacji.
Asystenci GD-07 specjalizują się w zarządzaniu kryzysowym, operacyjnym i strategicznym.
Prerogatywy:
- wprowadzenie trybu bezpośredniej kontroli;
- zwalnianie pracowników z tajemnicy służbowej w ramach kontaktów wewnątrzorganizacyjnych;
- dyskrecjonalne nadawanie natychmiastowo skutecznych poświadczeń bezpieczeństwa;
- wydawanie wiążących opinii w przedmiocie działalności operacyjnej Pionu Specjalnego.
Radca generalny, czyli GD-08, to naczelny prawnik, odpowiedzialny za kontrolę prawidłowości aktów zarówno wydawanych przez Zarząd i poszczególnych dyrektorów globalnych, jak i za zatwierdzanie wszelkich aktów stanowienia prawa w niższych obszarach. Każdy taki dokument może bowiem zostać przedstawiony GD-08 przez innego dyrektora bądź naczelnika.
Jurysta wspomaga często GD-06, czyli Pełnomocnika, zapewniając mu wiedzę ekspercką i ułatwiając jego nawigowanie po różnorodnych systemach prawnych świata.
Asystenci GD-08 to prawnicy wyspecjalizowani w różnych działach i systemach prawa oraz audytorzy ds. compliance.
Prerogatywy:
- zatwierdzanie aktów tworzenia i stanowienia prawa przez Autorytet;
- nadawanie klauzuli wykonalności orzeczeniom Trybunału Karnego Autorytetu;
- przeprowadzanie wizytacji i lustracji Oddziału Ustalania Celowości i Hierarchizacji Obostrzeń;
- wydawanie opinii prawnych dla Zarządu.
O ile GD-06, czyli Pełnomocnik, to reprezentant Autorytetu na arenie międzynarodowej, GD-09 zajmuje się tym samym w zakresie nielegalnie działających podmiotów świata anomalii. To właśnie Negocjator odpowiada za ustalanie listy OŚA i PŚA, a także określanie ich atrybutów i stosunków z Autorytetem. Dyrektor ten umocowany jest również do prowadzenia negocjacji i reprezentowania Zarządu i Autorytetu w kontaktach z organizacjami i personami świata anomalii.
Asystenci GD-09 to w głównej mierze specjaliści od psychologii negocjacji oraz mediatorzy.
Prerogatywy:
- prowadzenie negocjacji z organizacjami i personami świata anomalii;
- ustalanie listy OŚA i PŚA;
- ustalanie atrybutów i stosunków OŚA i PŚA.
Zakres zadań GD-10 koncentruje się na przedstawianiu samego personelu Autorytetu przed Zarządem, pod względem praw i obowiązków, a także dbaniu o należyte traktowanie pracowników i uwzględnianie ich dobra przy podejmowaniu wszelkich decyzji przez Zarząd.
Asystenci GD-10 to specjaliści od audytu księgowo-kadrowego, płacowego oraz BHP.
Prerogatywy:
- prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko każdemu aktowi Zarządu naruszającego prawa pracownicze;
- prawo unieważnienia każdego aktu niższej rangi naruszającego prawa pracownicze;
- zlecanie oraz nadzorowanie kontroli warunków pracy oraz BHP względem każdego departamentu i ekspozytury Autorytetu.
GD-11, czyli Analityk, specjalizuje się w analizie danych i zarządzaniu procesami biznesowymi. Jego zadania obejmują nadzorowanie i kierowanie strategiami, politykami oraz procedurami związanymi z zarządzaniem danymi. W swoich codziennych obowiązkach wykorzystuje on wiedzę o eksploracji, czyszczeniu, modelowaniu oraz wizualizacji danych, by uzyskiwać lepszy wgląd w działalność organizacji i znajdować sposoby, by poprawić jej efektywność.
Stanowisko to wiąże się z koniecznością przygotowywania odpowiedniej dokumentacji, nadążania za sprawami i trendami, które mają wpływ na Autorytet, a także uczestniczenia w spotkaniach z Radą Wykonawczą oceniających zdolność operacyjną organizacji.
Asystenci GD-11 specjalizują się przede wszystkim w analizie matematycznej, statystyce oraz zarządzaniu procesami biznesowymi.
Prerogatywy:
- żądanie sprawozdań i raportów od dowolnego menedżera;
- opracowywanie strategii rozwoju Autorytetu oraz konkretnych jego obszarów.
Szef Gwardii Zarządczej, czyli GD-12, to dyrektor, którego głównym zadaniem jest prowadzenie Gwardii Zarządczej, a w tym powoływanie i odwoływanie jej funkcjonariuszy, a także nadzorowanie i kierowanie ich działaniami.
Asystentami GD-12 są oficerowie sztabowi Gwardii Zarządczej.
Prerogatywy:
- powoływanie i odwoływanie funkcjonariuszy Gwardii Zarządczej;
- nadzorowanie oraz kierowanie działalnością i postępowaniami prowadzonymi przez Gwardię Zarządczą;
- podejmowanie każdej czynności zarezerwowanej dla funkcjonariuszy Gwardii Zarządczej.
Tożsamość GD-13, czyli Przewodniczącego Rady Wykonawczej, zmienia się co rok. Jego zadaniem jest codzienna odprawa Zarządu względem informacji przekazanych mu przez pozostałych naczelników, a następnie dystrybucja dyrektyw Zarządu członkom Rady Wykonawczej. W zakresie zarządzeń GD-13 odpowiada samodzielnie na problemy Rady Wykonawczej celem odciążenia pozostałych dyrektorów globalnych i również dlatego, że zwykle jest on do tego osobą najkompetentniejszą ze względu na bycie naczelnikiem najlepiej rozumiejącym potrzeby Rady Wykonawczej i warunki pracy w Autorytecie.
GD-13 reprezentuje synergistyczny udział pionów w Zarządzie i to najczęściej on przedkłada Zarządowi wnioski wymagające zgody Globalnego Dyrektoriatu, jak np. wniosek o zezwolenie na masową aplikację zdalnych preparatów amnezyjnych.
Asystentami GD-13 są pracownicy kancelarii naczelnika, który aktualnie pełni tę funkcję.
Prerogatywy:
- przeprowadzanie codziennej odprawy Zarządu;
- formułowanie i przedstawianie stanowiska Rady Wykonawczej względem każdej czynności Zarządu;
- czuwanie nad realizacją przez Radę Wykonawczą uchwał Zarządu oraz zarządzeń i rozporządzeń dyrektorów globalnych.